2010 Kaş modası – Kaşlara doğru şekil verin

2010 Kaş modası – Kaşlara doğru şekil verin

Kaş makyajı trendleri.. 2010 kaş makyajı modası..

Makyajınızın başarılı olması için doğru kaş şeklini bulmanız gerekiyor.

Makyajınızın başarılı olması için doğru kaş şeklini bulmanız gerekiyor. Aksi takdirde gözleriniz yeterince belirginleşmez ve başarılı sonuçlar alamazsınız.

Gözler, kadınların yüzünde ilk dikkat çeken noktadır. Kaşlar ise gözleri çerçeveler ve belirginleştirir. Kaşlar, belirgin olmazsa gözlerin anlamı kalmaz. Baharın gelmesiyle birlikte gözlerinizi daha da ortaya çıkarmanın vakti geldi. Gözlerinize yansıyan bahar coşkusunu, kaşlarınızı belirginleştirerek daha da ortaya çıkarabilirsiniz. Kaş biçiminizi kaş kalemi ya da kalıcı kaş boyalarıyla belirgin hale getirebilirsiniz.

Kaş modası

Kaşlarınız ince ya da açık renkliyse, değişik markalarda bulabileceğiniz kaş kalemleri olumlu sonuçlar verir. Doğal kaş renginizden en fazla 2 ton koyu bir kaş kalemi kullanırsanız, kaşlarınız çizilmiş gibi durmaz. Makyajla bütünleşen kaşlar yüzünüze kişilik katar. Eğer belirgin kaşlarınız yoksa makyaj yüzünüzde iyi durmaz. Kaşlarınızın şekliyle sık sık oynamasanız da en azından birkaç ton aralığında rengini değiştirebilir, böylece yüzünüze değişik ifadeler katabilirsiniz. Kaş renginizi saç renginize uygun seçtiğiniz takdirde başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bir zamanlar sarı saçlarıyla siyah kaş kullanan Madonna, tarihe gömüldü bile.. 40′lı yıllarda ince kaşlar modaydı. Bir ilahe olan Greta Garbo’nun kaşları neredeyse tamamen alınmıştı. Garbo’nun ince kaşları, ona kadınsı bir hava katmasa da çok çarpıcı bir görüntü veriyordu. 50′li yıllarda sanki 40′lı yıllara nispet yaparcasına kalın kaş modası vardı. Audrey Hepburn, kaşlarını kalın boyardı. 70′li yıllarda doğal görünüm revaçtaydı. Mariel Hemingway, kalın ve doğal görünümün temsilcilerindendi. 90′lı yıllarda ise kaşlarda tamamen doğal bir görünüm hakimdi. Brooke Shields, kalın kaşları yeniden şıklık kategorisine sokmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.