Ali Müfit Gürtuna’nın Yeni Kitabı Piyasaya Çıktı

Ali Müfit Gürtuna’nın Yeni Kitabı Piyasaya Çıktı

Gürtuna’nın kitabı “Yeni Siyaset, Değişimin Doğru Rotası” piyasaya çıktı.
İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna”nın kitabı “Yeni Siyaset, Değişimin Doğru Rotası” piyasaya çıktı.

Gürtuna”nın lideri olduğu Turkuaz Hareket”in Kültür Yayınları”ndan çıkan, “Yeni Siyaset, Değişimin Doğru Rotası”ın tanıtım kokteyli ise, bilim, siyaset, iş ve sanat dünyasından isimlerin katılımı ile  İstanbul Point Otel”de yapıldı.

Siyasetçi Gürtuna”nın kitabı, Türk siyasetine yeni bir bakış açısı, yeni öneriler sunarak, alışılmadık açılım ve fikirlerle Türkiye”ye değişimin rotasını göstermeyi hedefliyor. Kitabın “takdim” bölümünde ise şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Gürtuna, belediye başkanlığı boyunca sürdürdüğü ve “en büyük projem” dediği “Barış ve Uzlaşma” kültürü zemininde değer odaklı bilgi toplumunun inşası için gösterdiği çaba ve siyasi çalışmalarının hulasasını bu kitap vesilesiyle siyasetin, entelektüel dünyanın ve sivil toplumun istifadesine açmış olmaktadır.

Elinizdeki kitap; tüketen değil üreten, çatışan değil uzlaşan, sığ yaklaşımlı değil felsefi derinliği bulunan, paylaşılan değil paylaşan bir Türkiye inşa etmenin imkânlarını gösteriyor. Değişim ve yenilenmenin doğru rotasını işaret ediyor.

Ülkemizi 3 Kasım 2002`deki duruma sürükleyen şartların, 2002`den bu yana büyük umutlarla gerçekleştirilen seçimlere ve sonuçlarına rağmen bir sorun olarak varlığını sürdürdüğüne inanan Sayın Gürtuna, yeni siyasetin yeni analizleriyle mevcut sorunlar yumağının yarattığı karmaşadan çıkış yolunu gösteriyor. Sayın Gürtuna, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı`nı üstlendiği 1999 Nisan`ında Türkiye`de ilk kez “2023 Vizyonu”nu dile getirerek İstanbul ve yerel yönetimler için yepyeni bir bakış açısıyla katkısını ortaya koyduğu gibi, bu kez yine ileri bir öngörü ve vizyonla elinizdeki kitapta yeralan düşüncelerle siyasetin ufkuna katkısını sunmaktadır.” (ANKA)

Ali Müfit Güruna’nın kitabını pekçok seçkin yayınavinin yanısıra başkanlığını yaptığı  Turkuaz Hareket’in sitesi www.turkuazhareket.org sitesinden de temin edebilirsiniz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.