Ayrık Otu ve Ayrık Otunun Faydaları

Ayrık Otu ve Ayrık Otunun Faydaları

Ayrık Otu (Ayrık kökü) (Agropyrum repens): 30 cm’den 1 metreye kadar uzayabilen, yabani, otsu bir bitkidir. İçerisinde potasyum, demir gibi mineraller, A ve B vitaminleri ile saponinler, şeker, triticin, glikovalin, müsilaj gibi maddeler ve uçucu yağ bulunur.

Ayrık Otunun Faydaları ve Etkileri: Vücudu kuvvetlendirir ve kanı temizler. Özellikle ateşli hastalıklarda hastayı rahatlatıcı etkiye sahiptir. İdrar söktürücüdür. Böbrek iltihaplarını giderir. Böbreklerdeki ve mesanedeki kum ve taşları düşürmeye yardımcı olur. Prostata karşı koruyucudur. Ergenlik sivilceleri başta olmak üzere deri hastalıklarına karşı da faydalıdır. Romatizma ve gut şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur.

Ayrık Otu Nasıl Kullanılır? Ayrık otu kökleriyle birlikte kurutulduktan sonra suda kaynatılarak kullanılır. Ayrık otunun, asıl kullanılan yeri Ayrık kökü denilen kök kısımlarıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
AHMET MARANKI AYRIKOTU ahmet maranki ayrık kürü ahmet maranki ayrık otu ahmet maranki ayrık otu faydaları ahmet maranki ayrık otu faydası ahmet maranki diş taşı bitkisel olarak ayrık otur ahmet maranki şifalı bitkiler ayrık otu ile yapılan kür ayrik kürünün faydalari AYRIK OTU DİŞTAŞI ayrik otu omer coskun dis taslari ayrik otunun faydalari ömer coşğun ayrikotunun dislere faydasi ayrık dikeni ayrık diş modası ayrık kökü faydaları ayrık kökü faydası ömer coşkun ayrık kökü ve diştaşı ayrık kuru ayrık otu ayrık otu diş taşı ayrık otu diş taşında nasıl kullanılır ayrık otu dişe ayrık otu dişe faydaları ayrık otu faydaları ayrık otu faydaları maranki ayrık otu faydaları ömer coşkun ayrık otu kökü diş taşı ayrık otu kökü diş taşı için ayrık otu kökü diş taşında nasıl kullanılır ayrık otu kökü FAYDALARI AHMET MARANKİ ayrık otu kürü ayrık otu maranki ayrık otu nedir uzman ayrık otu ömer çoşkun ayrık otu resimleri ayrık otu resmi Ayrık Otu ve Ayrık Otunun Faydaları ayrık otu ve diş taşları ayrık otun faydaları ayrık otunu dişe faydaları ayrık otunun ayrık otunun böbrek taşında nasıl kullanılır ahmet maranki ayrık otunun diş ayrık otunun diş taşına faydaları ayrık otunun dişe faydası ayrık otunun dişlere etkisi ayrık otunun dişlere faydası ayrık otunun faydaları ayrık otunun faydaları ahmet maraki ayrık otunun faydaları ahmet maranki ayrık otunun faydaları ömer coşkun ayrık otunun faydası ayrık otunun kök yapısı nasıldır ayrık otunun resmi ayrık otunun yararları ayrıkotu ayrıkotu ile diş taşı tedavisi ayrıkotu resmi ayrıkotukökü ayrıkotunun resmi deve dikeni ve ayrık otunun kullanılışı nasıldır diş için ayrık otu diş otunun dişe faydaları diş taşı ayrık diş taşı ayrık otu diş taşı ayrık otu kullanımı diş taşı ayrık otu ömer coşkun diş taşı için ayrık otu diş taşı ömer coşkun diş taşlarına ne önerilir diştaşı şifalı dr ömer coşkun diş dr ömer coşkun diş taşı ender saraç ayrık otunun faydaları ikbal ömer coşkun ayrık otu programı kuru ayrik maranki ayrık otu kökü maranki ayrık otu maranki marankin ayrık otunun faydaları ömer coşkun ayrık kökü ömer coşkun ayrık kökü kürü ömer coşkun ayrık kökü otu diş taşı ömer coşkun ayrık otu ömer coşkun ayrık otu diş için nasıl kullenılır maranki ömer coşkun ayrık otu diş taşı ömer coşkun ayrık otu faydaları ömer coşkun ayrık otu kökü ömer coşkun ayrık otu nasıl kullanılır ömer coşkun ayrık otu nasıl kullanır ömer coşkun ayrık otu tarifi ömer coşkun ayrıkotu ömer coşkun diş taşı ömer coşkun diş taşı ayrık otu ömer coşkun diş taşı için ayrık otu kullanımı ömer coskun dis taslari ömer coşkun diş taşları için öneriler ömer coşkun DİŞTAŞI ömer coşkun şifalı bitkiler ayrık otunun faydaları ömer coşkunla diş problemleri için ömer coşkunun diş taşı ömer coşkunun diş taşı için otu ömercoşkunayrıkotu taşlarına faydası varmı uzman tv ayrık otu faydaları

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.