Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Bebekler Diş Çıkarmaya Ne Zaman Başlarlar?

Ne zaman başlayacağı, ne kadar süreceği, ne kadar ağzılı olacağı bebekten bebeğe değişir.Başlamasıyla ilgili en büyük etken genetik. Yani anne ve babanın bebekken diş çıkarmaya ne zaman başladıklarını bilmeleri durumunda tahmini bir zaman verilebilir. Ancak ortalama olarak 7. ayda ilk dişin çıktığını söyleyebiliriz. Eğer bebeğiniz 3. ayda ilk dişini çıkarıyorsa ya da 11. ayda hala dişsiz ise fazla telaşlanmaya gerek yok.

Süt Dişlerinin Tamamlanması Ne kadar Sürer

Yine bebekten bebeğe değişebilmekle birlikte ortalama olarak iki buçuk yaşında bebekler süt dişlerini tamamlamış olurlar.Altı yaşında da ikinci parti başlar.

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Neler?

İlk cümlemizde de belirttiğimiz gibi bu da bebekten bebeğe değişir. Kimi güle oynaya, kimi ebeveynlerini hayattan bezdirir şekilde.

*Huzursuzluk: İnce ve keskin dişeti yüzeyine yaklaştıkça bebeğin ağrısı, kaşıntısı artar.
*Salya: Diş çıkması sırasında salya salgısı arttığından,bebeğinizin normalden fazla salyası oluyorsa diş çıkarmaya başlıyor olabilir.
*Öksürük: Fazla salgının geri kaçmasıyla öksürük meydana gelebilir.
*Dişleme : Kaşıntıyı ve ağrıyı azaltmak için ellerine ne geçerse dişlemeye çalışırlar.
*Kulak Ağrısı: Özellikle arka molar dişlerin çıkması sırasında kulak ağrısı meydana gelebilir.
*İshal: Bilimsel olarak tam bir kanıt bulunmasa da çoğu anne bebeğinin diş çıkarırken ishal olduğunu belirtir. Bu yöndeki bilimsel çalışmalarda diş çıkması sırasında artan salgının yutulması sonucu ishal gelişebileceği belirtiliyor.Siz yine de bebeğizde ishal görülmesi durumunda hemen çocuk doktoruna başvurun.
*Çok Yükselmeyen Ateş: İki günden uzun süren ateşlerde, hala diş çıkmasına bağlamak yanlış olur.Mutlaka çocuk doktoruna başvuruyoruz.
*Uykusuzluk
*Soğuk Algınlığı Benzeri Bulgular

Diş Çıkaran Bebeğime Nasıl Yardımcı olurum

Bebeğin ağrısını azaltmak için yapılan birçok şey var. Bir kısmı sizin bebeğinizde de işe yarayabilir. Ellerine geçirdikleri herşeyi ısırmalarını ve o bölgenin mikrop kapmasını engellemek için kullanılan ısırma aparatları mesela. Çoğu annenin uyguladığı ve ağrısını azaltmanın yanında besin eksiğini de giderebilecek soğuk su (çok soğuk değil) soğuk yiyecek (komposto yoğurt tarzı) işe yarayabilir. Tekrar tekrar hatırlatmakta fayda var ilk 6 ay yalnız anne sütü..

Ayrıca ağrı azaltmak için kullanılabilecek ilaçlar da mevcut. Ancak bu bütün önerileri gerçekleştirmeden önce lütfen doktorunuza danışın. Sadece internetten okunarak alınacak önlemler ve yapılacak tedaviler bebeğiniz için sağlıklı olmayabilir..

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
3 aylık bebekdişcıkarma belirtisi arka diş çıkarma belirtileri bebeğin diş çıkarmaıs nasıl bebeğin diş çıkarması uzman tv bebeğin dişi ne zaman çıkar bebek diş bebek diş çıkarma belirtileri uzman tv bebek diş çıkarması bebek nasıl diş çıkarır Bebekler Diş Çıkarmaya Ne Zaman Başlar bebekler ne zaman diş çıkarır uzman tv BEBEKLERDE DİŞ ÇIKARAN İĞNE bebeklerde diş çıkarırken ağrıyı azaltma Bebeklerde Diş Çıkarma bebeklerde diş çıkarma belirtileri Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri Neler bebeklerde diş çıkarma belirtileri uzman tv bebeklerde diş çıkarma kaç gün sürer bebeklerde diş çıkarma uzman tv bebeklerde diş çıkarma yardımcı ürünler bebeklerde diş çıkarmaya yardımcı bebeklerde diş çıkarmaya yardımcı bitkiler bebeklerde diş çıkarmaya yardımcı bitkisel çözüm bebeklerde diş çıkarmaya yardımcı ilaç bebeklerde diş çıkarmaya yardımcı otlar bebeklerde diş çıkması kaç gün sürer bebeklerde dis kasintisi bebeklerde diş kaşıntısı nasıl giderilir bebeklerde ilk dis cikarma nekadar surer bebeklerde ısırma uzman tv bebeklerde konak nekadar sürer bebeklerde kulak ağrısı belirtileri uzman tv bebeklerde salya uzman tv BEBEKLERDE SOĞUK ALGINLIĞIİ UZMAN bebeklerde süt diş çıkarma kaç gün sürer bebeklere diş iğnesi bebeklerin diş çıkaması ve yapılması gerekenler bebeklerin diş kaşıntısı ne zaman başlar bebeklerin diş resmi bebeklerin ilk dişin çıkması ne kadar sürer bebekte diş çıkarırken ağlama bebekte dıs cıkarmaya hangı bıtkı citl uzmanı sinem cömert cocuklar kac ayinda dis cikarmali diş ateşi kaç gün sürer uzman tv dis cikaran cocuklar icin aparatlar dis cikarma agri azaltma diş çıkaran bebeklerde ağrıyı azaltmak için ne yapılmalı diş cıkaran cocukların belirtileri uzman tv diş çıkarma belirtileri ne kadar sürer diş çıkarma belirtileri nekadar sürer diş çıkarma bitki diş çıkarma kadınlar diş çıkarma ne kadar sürer diş cıkarması kaç gün sürer diş çıkarmaya bitki diş çıkarmaya yardımcı bitkiler diş çıkarmaya yardımcı bitkisel ürünler diş çıkartmaya bitkisel çözüm dış gebelik belirtileriuzman tv kac ayda dis cikarma baslar kaç ayda diş çıkarırlar sinem cömert cilt uzmanı suns dumankayanın bebeklerde diş çıkarmasına bitki Süt Dişlerinin Tamamlanması Ne kadar Sürer uzman tv altı aylık uzman tv altı aylık bebeğin diş çıkartması uzman tv bebeklerde soğuk algınlığı uzmantv bebek dis cikariyor uzmantv bebeklerde soguk alginligi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.