Cilt bakımı

Cilt bakımı

Biz kadınların ömürlerinin bir kısımın harcadığı cilt bakımı hakkında çok faydalı bilgiler hazırladık, sizler için… Cilt bakımı nasıl olmalı?

# Gün boyunca güneşten koruyucu kullanılmalıdır. Deri yaşlanmasının en önemli nedeni uygun olarak korunmadan güneşe maruz kalmaktır.
# Cilt çok sık yıkanmamalıdır. Sık yıkanan ciltteki nem ve yağ kaybolur. Klorlu su, deride oksidatif hasara neden olur. Yüzü günde 2 kez yıkamak yeterlidir.
# Sigara içilmemelidir. Sigara kullanımı erken yaşlanmaya neden olurken; ciltte soluk bir renk oluşturur. Nikotin cildin antiaging çabalarını en hızlı ortadan kaldıran ajandır.
# Güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Güneş gözlüğü gözü ve göz etrafındaki deriyi korur. Gözlüklerin hem UVA hem de UVB ye karşı koruyucu olması gerekir.
# Sıcak su ile değil, ılık su ile yıkanılmalıdır. Ilık su kuruluğa neden olmaz.
# İyi uyunmalıdır. Vücudun kendi kendini tamir etmesi ve yenilenmesi genellikle uykuda olur.
# Yatmadan bir saat önce nemlendirici uygulanmalıdır. Böylece kullandığınız ürünün emilmesi için yeterli zaman olur.
# Düzenli egzersiz yapılmalıdır. Düzenli egzersiz yapılması, derinin gerekli oksijen ve besinleri almasını sağlar; deri doğal, sağlıklı bir görünüm alır.
# Cilt tipine uygun dermokozmetik ürünler kullanılmalıdır. Herkesin derisi farklıdır, bu nedenle hangi ürünün doğru olduğunu saptamak önemlidir.
# Asla makyajla uyunmamalıdır. Makyajla uyumak derininin doğal yapısına uygun değildir. Bu nedenle cilde zarar verebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.