Daha fit ve sağlıklı bir vücut için kolayca uygulayabileceğiniz öneriler

Daha fit ve sağlıklı bir vücut için kolayca uygulayabileceğiniz öneriler

Fit ve sağlıklı bir vücut sahibi olmayı herkes ister ancak fit bir vücuda sahip olmak için bedeniniz kadar beyninizinde buna hazır olması gerekiyor. Fit vücut diyet yapmayı, spor yapmayı veya en azından bazı alışkanlıklarınızı değiştirmenizi gerektiriyor. Bu sebeple öncelikle beyninize söz geçirip hayalinizdeki sağlıklı ve fit vücuda sahip olmalısınız. Fit vücut için yazımızdaki basit önerileri dinlemniz ve uygulamanız yeterli olacaktır.

Psikoloji bir diyet proğramına başlamak veya spora başlamka için çok önelidir. Önceliklek endinizi havaya sokmalısınız. Egzersiz yapmaya başlamanın en güzel yanı, egzersiz alışverişi yapmaktır. Yeni bir çift koşu ayakkabısı veya spor kıyafeti, sizi tamamen o ruh haline sokacaktır. Ayrıca evinizde bir çift ağırlık çalışması için dambıl, esnek bant ve pilates topu olması, zamanı değerlendirmenize ve egzersizi yaşamın her alanına sokmanıza yarayacaktır.

Her akşam kısa bir vaktinizi sonraki günün yemek ve egzersiz planını yapmaya ayıtrmalısnız. Ne yiyeceğinizi, nerede yiyeceğinizi, nerede egzersiz yapacağınızı düşünün. Haftada 1 gün alışveriş listesi hazırlayın. Sağlıklı, besleyici ürünler alın.

Yediklerinizi ve yaptığınız egzersizin kaydını tutun. Değişiklikleri ve gelişmeleri gözlemlemek, hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırır.

Hedeflerinize ulaşmak için günde en az iki iyi şey yapın. Tam olarak egzersiz yapmaya o gün imkan bulamayacaksanız, gitmeniz gereken yere yürüyün. Dışarıda yemeniz gerekiyorsa, sağlıklı bir salata veya vejetaryen mönüyü seçin.

Raflarınızı kurabiyeler, cipsler, çikolatalar gibi diyete düşman yiyeceklerden arındırın. Onları göremeyeceğiniz bir yere kaldırın. Daha iyisi, mutfağınızı bu ürünlerden temizleyin. Sonra markete gidin ve taze meyve ve sebzeler, yağsız yoğurt, tam tahıllı ürünler ve yulaf gibi besinler alın.

Sevdiklerinizle hedeflerinizi paylaşın. Bu yolda sizi desteklemelerini sağlayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.