Diş ağrısına ne iyi gelir ?

Diş ağrısına ne iyi gelir ?

Diş Ağrısı ve Nedenleri

Şiddetli ağrının nedeni ; ileri derecede çürümüş bir dişin iltihaplanmaya başlamasıdır . Yeni oluşan iltihabın , dişin sinirini öldürmeye başlaması ve dişin dışına doğru yayılmaya çalışması dokularda basınç ve dolayısıyla ağrı oluşturur. Bu durum diş hekimliğindeki en şiddetli ağrıdır.
Şiddetli ağrının özellikle gece oluşmasının nedeni ; gece saatlerinde hormonal değişiklikler nedeniyle damarlarımızın genişlemesidir. bunun bir sonucu olarak dokulara daha çok sıvı gider. dolayısıyla dişin içine giren damarlardan daha çok sıvı gelir. Fakat iltihap nedeniyle bozulan diş içerisindeki damarlardan sıvı yeterince çıkamaz ve bu durum içerideki sıvı miktarını arttırır. diş içerisindeki bu dolaşım bozukluğu basınca sebep olur ve diş içerisindeki sinirler üzerinde etkili oluşturarak ağrı oluşturur.
Ağrı kesiciler ; bu durumda kısa bir süre etki gösterdikten sonra yetersiz kalır. çok sayıda ağrı kesici alınması , ağrı için bir çözüm olamamaktadır ( sadece mideye zarar vermektedir) . dişin üzerine bir takım malzemelerin direkt olarak uygulanması gereksiz hatta zararlı bir davranıştır.

Çözüm ; bu durumdaki bir hastanın dişe müdahale edilmesinden başka bir seçeneği olmadığından en kısa zamanda bir diş hekimine gitmektir . diş hekimi tarafından anestezi yapılarak diş perfore edilir ( delinir ). böylece diş içerisinde oluşan iltihabi basınç azaltılır . daha sonra ise dişin sinirinin alınarak kanal tedavisi yapılması gerekir.”

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Ağrıyan diş üzeri ve çevresinde bulunan yemek birikintileri, diş fırçası yada diş ipi kullanılarak temizlenmelidir. ve yarım su bardağına yarım çay kaşığı tuz ilave edilerek elde edilen tuzlu suyla ağız iyice çalkalanmalıdır.
Kesinlikle ağrıyan diş üzerine aspirin, vermidon, vb. ya da herhangi bir ağrı kesici ilaç uygulanmamalıdır. Kimyasal yapılarıyla bu gibi ilaçlar diş etinde ve çevre yumuşak dokularda tahrişlere neden olabilmektedir. Bu nednele diş ağrısının yanında ikinci bir ağrının oluşmasına neden olabilir.

Eğer iltihap nedeni ile yüzde şişlik oluşmuşsa o bölgeye soğuk buz ile kompres yapılmalıdır.Diş üzerinde çürük nedeniyle oyuk oluşmuş ise buraya çok az karanfil yağı (eugenol) emdirilmiş pamuk koyulabilir. Eugenol ağrının azalmasını sağlayacaktır. Ancak, bu işlemi yaparken eugenol fazla kullanılarak diş etine sızmasına neden olunmamalıdır. Çünkü karanfil yağı da yumuşak dokuları tahrip edici özelliğe sahiptir.

Bir an önce dişhekimine başvurulmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ağda için karanfil yağı iyi gelirmi ağrı kesici iğne diş ağrısına iyi gelirmi ahmet maranki diş ağrısı ahmet maranki diş ağrısına ne iyi gelir ahmet maranki şiddetli diş ağrıları aspirin diz ağrısına iyi gelirmi aspırın Dis agrısına ıyı gelırmı bayan şiddetli diş ağrısına ne iyi gelir ÇAY DİŞ AĞRISINA İYİ GELİRMİ dis agriyinca ne iyi gelir diş ağrısı diş ağrısı için kantoron diş ağrısı için şifalı taşlar diş ağrısı nasıl geçer diş ağrısı neden olur diş ağrısına iyi gelen bitki yağları diş ağrısına ıyıgelen antıbıyotık ve ağrı kesıcıler diş ağrısına ne iyi gelir diş ağrısına ne iyi gelir ahmet maranki diş ağrısına ne iyi gelir ahmet maranki maranki diş ağrısına ne iyi gelir kadın34 diş ağrısına ne iyi gelir maranki diş ağrısına ne iyi gelir uzman tv diş ağrısına su iyi gelirmi diş ağrısına tuzlu su diş ağrıyınca ne yapmalı diş ağrıyınca neler yapılabilir diş için en iyi igne diş iltihabına buz iyi gelirmi dişağrısına iyi gelen bitkiler diz kapagi agrilarina ne iyi gelir elma sirkesi diş AĞRISINA VE İLTİHABA İYİ GELİRMİ iltihaba buz iltihaba buz iyi gelirmi kantoron yağı diş ağrısı video kantron yagı diş ağrısına iyi gelirmi karanfil diş ağrısına iyi gelirmi siddetli dis agrilarina ne iyi gelir şiddetli diş ağrılarına yararları şiddetli diş ağrısı ne iyi gelir şiddetli diş ağrısına ne iyi gelir şiddetli diş ağrısına ne iyi gelir bitkiler şiddetli diş ağrısına ney iyi gelir sirke diş ağrısına iyi gelir mi sıtdetlı dıs agrılarına cozum tuzlu su diş ağrısına iyi gelirmi tuzlu su diş etine iyi gelirmi tuzlu su dislere iyi gelirmi tuzlu su iltihapli dise iyi gelirmi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.