Ender Saraç Karaciğer sağlığı için tavsiyeler

Ender Saraç Karaciğer sağlığı için tavsiyeler

Ender Saraç Karaciğer sağlığı için tavsiyeler

Karaciğer, vücudun en önemli toksin atma ve kendini temizleme organlarından biridir. Karaciğeri iyi çalışmadığı için iyi toksin atamayan bir kişinin yıpranması, yaşlanması daha kolay olur ve vücudunda pek çok hastalığın temelini oluşturacak toksin birikimi başlar. Ayrıca Uzakdoğu bilgilerinde cilt sağlığının karaciğerle bağlantısı olduğu da kabul edilir. Bu nedenle alerji ve cilt prohlemlerinin çözümü için karaciğerden toksin atmak çok önemlidir. Karaciğer hastalıkları ve bunlara karşı yaklaşımlar farklı şekillerde olabilir. Burada Ender Saraç’ ın genel olarak karaciğer sağlığını kuvvetlendirici yaklaşımlarından söz etmeye çalışacağım.

Bitkisel takviyeler: milk thistle içerdiği etken madde silimarin sayesinde karaciğere yararlıdır. Ayrıca filantus niruni bitkisi de karaciğeri kuvvetlendiren ve temizleyen çok önemli bir etkiye sahiptir. Hindiba ve enginar hapları, soya lesitin özleri de karaciğeri kuvvetlendirir. Alco vera ve doğal 13 vitaminleri, N-asetil sistin (NAC), schisandra, arı poleni ve arısütü de bu konuda yardımcıdır. Son yıllarda ağız yoluyla alınan bir alpha interferon preparatının birçok hepatit hastasında olumlu sonuç verdiği gözlemlenmiştir. Diğer yandan, özel bazı ayurveda tabletlerinin çok sayıda karaciğer hastasında iyi sonuçlar verdiği Ender Saraç tarafından gözlemlenmiştir.

Karaciğer kuvvetlendirici çay tarifi: (bir fincan için): 1/2 çay kaşığı zerdeçal, 1 tatlı kaşığı rezene tohumu, küçük bir tutam kurtpençesi, ince bir tutam hindiba ve 6-8 adet dut kurusu karıştırarak elde edeceğiniz çayı günde 2-3 fincan içmek karaciğer sağlığı açısından son derece faydalıdır.

Baharatlar: arı poleni, toz zerdeçal, taze nane ve nöbetşekeri karaciğer için yararlıdır. Toz zerdeçal, özellikle yoğun toksin atma özelliğiyle ayrı bir öneme sahiptir. Sabah ve akşam 1 tatlı kaşığı hal ile 1 çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırarak macun yapıp yutmak karaciğerden toksin atılması için faydalıdır.

Karaciğer Sağlığı için nasıl beslenmeliyim: doğru ve sağlıklı beslenmenin karaciğer sağlığı açısından önemi büyüktür. Ayrıca kronik kabızlık, karaciğerin toksin atmasını engelleyen önemli rahatsızlıklardan biridir. Karaciğerin korunmasının yanı sıra kabızlığın tedavisi de çok önemlidir. Genel olarak kızartmalar, alkol, aşırı yağlı yiyecekler, fazla ilaç tüketimi ve kimyasal katkı içeren maddelerin fazla tüketimi, aşırı sıcak yiyeceklerle beslenmek, öfkeliyken yemek yemek, acılı baharatları fazla tüketmek, birden ve çok hızlı yemek yemek, lokmaları iyice çiğnemeden yutmak, yemek sırasında çok soğuk ve çok sıcak sıvı almak kaçınılması gereken şeylerdir.
Özellikle, buğday ezmesi, kayısı kompostosu (tercihen organik kayısılardan), dut ve dut kurusu, kaliteli hal, arısütü, soya fasulyesi, zeytinyağı, yeşil lifli yapraklı sebzeler, enginar, bakla, sebze çorbaları, limonata, üzüm hoşafı tüketilmesini öneririm.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.