G noktası nedir? G noktası nerededir? G noktası nasıl bulunur?

G noktası nedir? G noktası nerededir? G noktası nasıl bulunur?

G noktası nedir? G noktası nerdedir ve nasıl bulunur? G noktası yerinin bulunması ve yoğun orgazm için gerekli ön şartlar.

“G” noktası Alman bir Jinekolog olan Dr. Ernest Granfenberg’in kadının en erojen nokta olduğunu öne sürmesiyle ortaya çıkmış bir terimdir. Bu noktanın görevi orgazmı kolaylaştırmak olduğu ve vajina duvarında yer aldığı söylenmektedir. Dr. Ernest Granfenberg bu konudaki yazılarını Journal of Sexology’de yayınlamıştır.

Journal of Sexology’de yayınladığı makalesinde vajinanın ön duvarını kaplayan bir hassas dokudan bahsediyordu. Bu noktaya kendi soyadının baş harfini vermiştir ve böylece G noktası konuları başlamıştır.

G noktası nerede? G noktası yeri nasıl bulunur? Orgazm noktası nedir?

G noktasının konumu tarihten günümüze kadar merak edilen ve çeşitli görüşler ortaya sürülen bir konudur. Genel olarak Dr. Grenfenberg’in öne sürdüğü görüş kabul görmektedir ve bu görüşe göre vajina ön üst duvarının girişindeki yolun yaklaşık 1/3 kadar sonra kadının prostat bezine temasa olanak sağlayan bir nokta bulunmaktadır. Bu duvarın arkasındaki bezler ve kanallar sayesinde hassasiyet patlaması yaşanarak orgazm sağlanır. Günümüzde yapılan klinik incelemeler cinsel ilişki sırasında G noktasından PDE5 isimli bir protein salgılanarak orgazm yaşanmaktadır. Aşağıdaki resimden G noktasının konumunu inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

G noktası nasıl uyarılır? Orgazm G noktası’nda nasıl olur?

Yapılan araştırmaları G noktası diye tabir edilen bölgeye aralıksız olarak birkaç dakika masaj uygulandığında, yoğun bir orgazm gözlenmiştir. Ayrıca bu gözlenen orgazm diğer klitoral orgazmdan farklı olarak çok yoğun bir şekildedir. Buda gösteriyor ki her orgazmın beyinle bağlantısı farklıdır. Örneğin vajina orgazm sırasında G noktasında uyarıcı etkiler yapabilmek için kadının cinsel açıdan hazır olması gerekir. Kadın cinsel olarak hazır ve istekli değilse uyarılma sağlanamayarak orgazm yaşanmaz. Başlangıçta uyarıcı etki bastırarak ve uzun bir süre boyunca yapılmalıdır arada idrar isteği duyulsa da zamanla zevke dönüşecektir. Bunu takiben yoğun bir orgazm yaşanacaktır.

Orgazmda G noktası ne kadar önemlidir?

G noktası orgazmı sağlasa da vücuttaki diğer erotojenik noktaları bulup uyararak da orgazm yaşabilirsiniz. Erotojenik noktaların sayısı daha fazla olduğu için cinsel açıdan daha çabuk yanıt alınacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.