Gebelikte vücuttaki değişiklikler

Gebelikte vücuttaki değişiklikler

Gebelikte vücutta meydana gelen değişiklikler nelerdir? Gebelik çatlakları nasıl önlenir? Gebelikte göbek çizgisi ne zaman başlar? Hamilelikte vücut bakımı ve cilt bakımı hakkında bilgiler.

Gebelik maskesi

Hamilelik süresince yüz üzerinde meydana gelen değişiklikler tıp dilince Cholasma durumu olarak adlandırılır. Anne adaylarının bünyesinde tıpta melanotropin adı verilen hormonal maddenin gerekenden fazla oranda salgılanması, burun, yanak ve alın bölgelerinde yüksek oranda koylaşmalara (pigmentasyon) sebebiyet verir. Anne adaylarının büyük oranında hamileliğin 4 ile 5. ayları arasında başlayan cholasma durumu kalıcı olmamasına karşın yapılan makyaj ile yüz üzerindeki belirginliği azaltabilir. Güneş ışınları hamilelik maskesini doğrudan engellememesine rağmen, oluşumu tetikleyebilir veya hızlandırabilir. Bu nedenle yüzde hamilelik maskesini önlemek adına anne adayının alacağı başlıca tedbirler arasında: güneşe çıkarken yüksek koruma faktörüne sahip krem ya da losyonlar kullanmak gelir. Hamilelik maskesi uzun soluklu bir değişim değildir, anne adayı tarafından önemsenmemelidir.

Gebelik ve çatlaklar

Hamilelik döneminin ikinci yarısından itibaren ani bir biçimde anne adayında oluşan değişimlerden biride karın bölgesinde oluşan çatlaklardır.

Bir diğer adı Stria Gravidarum olan bu çatlaklar her anne adayını korkutmasına rağmen adayların büyük çoğunluğunda oluşur. Oluşan bu çatlakların büyük kısmı karın bölgesinin alt kısmında görülmekle beraber nadiren, vücudun uyluk, kalça, göğüs bölgeleri ile kol hizalarında da meydana gelebilir. Eczanelerde çatlakları engellemeği veya azaltmayı amaçlayan bir çok ilaç ya da benzeri tıbbî ürünün varlığına rağmen, her zaman gereken beklentiyi yerine getirmezler. Buna karşın doğum sonrasında büyük çoğunlukta kaybolmayıp zaman içerisinde parlak gri tonlarında bir renk alan bu çatlaklardan rahatsız olan anne adayları için geliştirilen ve plastik cerrahi bünyesinde yapılan tedaviler, bu çatlakların deri üzerinden giderilmesini büyük ölçüde sağlar.

Hamilelikte göbek çizgisi – karın bölgesinde çizgi

Vücudun bel hizasından itibaren, kasık ve göbek deliğine kadar orta hat üzerinde uzanan ve ilk hamilelik tecrübesini yaşayanlar ile gebeliğin 3. ayı itibari ile başlayan durumdur. Birden fazla hamilelik tecrübesi olanlarda bu durum, diğerlerine oranla daha erken oluşabilmekle beraber, her gebelikte görülmez. Doğruluğu kesinleşmemiş düşünceler, bu durumun bebeğin cinsiyetinin erkek olacağına dair bir işaret şeklinde ifade edilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
annelerin karın şekilleri cinsiyet belirlermi bebeğimin cinsiyeti ne olacağına dair yorumlar cilt bakımı erkek bebeğe hamile yken vücuttaki değişiklikler erkek bebeğe hamilelikte vücuttaki değişiklikler erkek bebeğe hamilelikte vucutttaki değişiklikler erkek bebekte karın erkek bebekte karın şekli erkek cocouk hamilelikleri ve vücüttaki değişimler burun erkek çocuk hamilelikte annenin karın şekli erkek gebelıkte karın gebelik çatlaklar gebelik çatlakları gebelik çatlakları için krem gebelik çatlakları nasıl önlenir gebelik çatlakları ne zaman başlar gebelik çatlaklarını önlemek gebelikte cilt bakımı gebelikte cinsiyete göre yemek seçimi gebelikte göbek çatlakları gebelikte göbek çizgisi gebelikte karındaki çizgi bebeğin cinsiyetini belirlermi? gebelikte kız çocuk olmasındaki vücuttaki degişiklikler gebelikte sağlık sorunları video uzman tv gebelikte vücut bakımı gebelikte vücuta görülen degişikler nelerdir gebelikte vücutta görülen değişiklikler gebelikte vücuttaki değişiklikler göbekteki cizgi ile bebek cinsiyeti belli olurmu hamilelikte annedeki vücut değişiklikleri hamilelikte cilt bakımı hamilelikte göbek bölgesinde çizği uzmantv hamilelikte göbekteki çizgi cinsiyet belirlermi hamilelikte karindaki cizgi hamilelikte kız ve erkek bebekte vücuttaki değişiklik nelerdir hamilelikte tatlı yemek hamilelikte tatlı yemek cinsiyeti belirlermi hamilelikte vücut bakımı hamilelikte vücuttaki değişiklikler hamilelikte YÜZDE OLUŞAN LEKELER CİNSİYETİ BELİRLERMİ karin sekline gore cocuk cinsiyeti karın şekline göre cinsiyet Karın seklı cınsıyet KIZ HAMİLELİKTE DEĞİŞİKLİKLER kız bebekte vucutta oluşan değişiklikler

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.