Göbek Eritmenin İşe Yarayan Yöntemleri

Göbek Eritmenin İşe Yarayan Yöntemleri

Göbek Eritmenin Yöntemleri

Mekik çekin

Düzenli olarak günde çekeceğiniz 20 mekik göbeğiniz erimesine faydalı olacaktır. Ancak mekik çekerken dikkat etmeniz gereken nokta yüzünüz tavana bakmalıdır, böylece boynunuza ve ensenize baskı yapmamış olursunuz. Mekik hareketi karın bölgenizdeki kasları zamanla kuvvetlendirir, yağ dokusunu hareketlendirerek göbek yağlarının erimesini sağlar.

Sopalı hareket

Hani tarlalarda korkuluklar olur ya, işte aynı o duruş pozisyonunu alacağınız sopalı hareket göbek eritmede çok faydalı bir adım. Uzun bir sopa veya evlerimizde temizlikte kullandığımız viledanın sapının omuzlarınıza koyun ve kollarınızı sopanın üzerinden geçirin. Ayaklarınızı kapatın ve bu şekilde sağa ve sola doğru günde 150 sayı dönün. Bu sizin göbeğinizi erittiği gibi belinizi de inceltecektir.

Vücudunuzu esnetin

Sabahları uyandığımız zaman bedenimizi esnetme ihtiyacı duyduğumuzda yaptığımız esneme hareketinin aynısını yapıyoruz. Tek fark esneme hareketini yaparken göbeğimizi biraz yukarı kaldırarak en çok esneyen gerilen bölgenin göbeğimiz olmasını sağlıyoruz. Sırt üstü yatın kollarınızı başınızdan yukarı uzatın ve ellerinizle ayaklarınız arasında kalan bedeninizi olabildiğince esnetin bu arada göbeğinizi havada tutmayı unutmayın.

Yürüyüş yapın

Aynı tempoda kan ter içinde kalmadan günde yarım saat yürüyüş yapın. Dikkat etmeniz gereken nokta ne kadar dik durarak yürürseniz göbeğinizin erimesine o kadar yardımcı olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.