Hamilelik Dönemde Göbek Bölgeside ki Çatlaklar Nasıl Önlenir

Hamilelik Dönemde Göbek Bölgeside ki Çatlaklar Nasıl Önlenir

1

Hamilelik dönemi öyle bir dönemdir ki insan büyük acılar çeker ve vücudu büyük zararlar alır. Fakat sonunda dünyaya yeni bir birey getirmenin mutluluğu bunların hepsine bedeldir.

Hamilelik döneminde en büyük deformasyona uğrayan bölge genellikle göbek bölgesidir. Bu bölgedeki yaşanan aşırı büyüme ve değişim çatlaklara yol açmaktadır. Hatta kadınların %90’inin hamilelik dönemindeki en büyük şikayeti hamilelik çatlaklarıdır.

Hamilelik boyunca kadın vücudu sürekli şekil değiştirir. Özellikle Göbek, kalça ve göğüslerde meydana gelen bu değişim bölgesel çatlaklara yol açmaktadır. İşte bu çatlaklardan kurtulmak için yapılması gerekenler.

  • Hamile olan bayan her gün ama her gün istisnasız çatlak oluşması muhtemel bölgeleri nemlendirmelidir.
  • Hamilelik Sürecinde en önemli rahatlama unsuru uykudur. Her ne kadar hamilelik dönemi ilerledikçe göbek bölgesindeki büyüme sonucu uyku problemi yaşansa da günde en az 8-9 saat uyumaya özen gösterilmelidir. Bu uyku sayesinde gerilmeler bir nebze olsun hafifleyecektir.
  • Çatlak önleyici kremler bu konuda yine faydalı olan bir diğer unsurdur. Özellikle göbek bölgesinde oluşan çatlaklar için çatlak önleyici krem kullanmak hamile olan bayana yarar saglayacaktır.
  • Hamilelik dönemin en önemli tüketilmesi gereken maddesi sudur. Su normal yaşam içinde insan vücudunda önemli bir yer kapmaktadır. Zaten sağlıklı bir birey günde 2 litre su tüketmelidir. Hamile olan bayan işe hali hazırda 2 can taşıdığını düşünürsek bu rakam günde en az 3 litre su tüketilmesini göstermektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.