Hassas cilt bakımı

Hassas cilt bakımı

Hassas cilt bakımı için dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık.. Hassas cilde sahip olan kişiler, cilt bakımlarınıda hassas ürünler doğrultusunda yapmalıdırlar. çünkü deri ince ve çok narin bir yapıya sahip olamakla birlikte çabuk yaşnalmayıda tetikler. Peki hassas cilde sahip olan kişiler ne yapmalı? İşte cevabı;

Hassas deri ince dokuludur. Soğuk ve sıcağa karşı çabuk yanıt verir; rüzgar ve güneş yanıklarına da eğilimlidir. Genellikle kuru ve allerjik reaksiyonlara eğilimlidir. Hava sıcaklığındaki değişiklikler, bazı deterjanlar, kozmetikler ve deriye uygulanan alkol deriyi tahriş ederek, deriyi kolaylıkla kızartır ve yüzeydeki kılcal damarlar kolaylıkla görülebilir.

Bu tür ciltler, güneşten koruyucu dermokozmetik ürünlerin kullanımına ihtiyaç duyarlar. Özellikle PABA ve parfüm gibi allerjenleri içeren güneş koruyucuları kullanmamalıdırlar. Genellikle bebek sabunu kullanılmalıdır. Cilt yumuşak bir havlu ile kurulanmalıdır. Genellikle koku ve makyaj malzemeleri, bilek iç yüz derisinde test edilmeden kullanılmamalıdır. Gece yatmadan önce, hassas ciltler için nemlendirici kullanılması önerilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.