Hibiskus nedir? Hibiskusun faydaları nelerdir?

Hibiskus nedir? Hibiskusun faydaları nelerdir?

Hibiskus’un latince adı Kerkedeh’dir. Kerkedeh ise Sudan çöllerinde yetişen susuzluk gideren bir bitkidir. Zaten latince ismi olan Hibiskus da vücuda şifa veren, ferahlatan anlamındadır.

Çay gibi demlenip içilir. Sudan’ın geleneksel bir içeceğidir. Halk dilinde yaprakları güle benzetildiği için Mekke gülü ya da Nar çiçeği olarak da bilinmektedir.

Hibiskusun Faydaları:
Ölü hücreleri yenileyicidir.
Kandaki şekeri düzenler.
Yüksek tansiyonu olanlara iyi gelmektedir.
Grip ve öksürükte nefes açıcı olarak kullanılmaktadır.
Böbrek iltihabına iyi gelmektedir.
Kireçlenmeyi önleyicidir.
Yüksek miktarda C vitamini içermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
biberiye karanfil hibiskus faydaları çin gülü çay çin gülü faydaları HİBİ SKÜS BİTKİSİ VE ÇİÇEĞİ Hibiskus hibiskus bakımı hibisküs çanı nasıl yapılır HİBİSKÜS ÇAYI NASIL DEMLENİR hibiskus ÇAYI NASIL YAPILIR BAYAN SİTESİ .NET hibiskus çayı hibiskus çayı maranki hibiskus çayı nasıl demlenir maranki hibiskus çayı nasıl yapılır hibiskus çayı nasıl yapılır faydaları hibiskus çayının faydaları hibiskus çayının nasıl yapılır hibiskus cilde faydaları hibiskus cilt Hibiskus faydaları hibiskus faydaları nelerdir hibiskus faydaları ve kullanılışı hibiskus fiyatı hibisküs nasıl demlenir hibiskus nedir hibisküs nedir faydaları nelerdir hibiskus nedir ve faydaları hibiskus ömer coşkun hibisküs otu hibisküs otu faydaları hibisküs otu fiyatı HİBİSKÜS otunun faydaları hibisküs ün faydaları hibiskus ve faydasi hibisküs ve faydası çayı nasıl demlenir hibiskus ve zençefil cayinin faydalari hibiskus vitiligo hibiskus'un faydaları hibiskusotunun faydaları hibiskusun faydaları ahmet marankı hibuskus hibuskus çayı hibuskus çayı nasıl içilir hibuskus çiçeği hibuskus çin gülü mü hibuskus diğer adı hibuskus faydaları hibüskus faydaları nelerdir hibuskus faydasi hibuskus nasıl içilir Hibuskus ne demek hibuskus ne icin hibuskus nedir hibuskus şeker tedavisi hibuskus ve faydaları hibuskus video HİBUSKUS YARARI ibrahim saraçoğlu hibiskus ibrahim saraçoğlu hibiskus çayı kara halile mekke cayi mekke gülü çayı mekke gülü çayı nasıl yapılır mekke gülü faydaları mekke gülü maranki mekke gülü nasıl demlenir mekke gülü vitiligo mekke modası melek sevde meyan kökünün faydaları ömer coşkun mekke gülü maranki ömer coşkun şifalı bitkiler hibiskus ömer coşkundan hibiskusun faydaları sınav

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.