Hipnozla tüp bebek tedavisi

Hipnozla tüp bebek tedavisi

“Hipnoz ile hastanın gerginliği alınıyor, rahatlıyor.”

Ankara’da yeni açılan bir tüp bebeği merkezi Türkiye’de ilk kez ‘hipnoz’ yöntemi uygulayarak embriyo transferi sırasında kadınların çok daha rahat etmelerini sağlıyor.

Ankalife Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi psikiyatrist Dilek Türkoğlu, tüp bebek tedavisine başlayan kadınları hipnoz ederek rahatlatıyor.

Anne adaylarına uygulanan hipnoz, rahim kaslarındaki kasılmayı azaltarak, gebe kalma oranını da belirgin oranda artırıyor. Psikiyatrist Dilek Türkoğlu, tüp bebek tedavisine başlayan kadınların genellikle gergin, stresli ve korku dolu olduğunu belirterek, “Hipnoz ile hastanın gerginliği alınıyor, rahatlıyor. Herşey daha kolay hale geliyor. Ve elbette hipnoz yöntemi ile başarı oranı artıyor. Biz hipnoz yöntemini kullanıyoruz stresi azaltıyoruz” dedi.

Hipnoterapi yöntemi ile hamile kalmayı başaran ve ikiz çocuk dünyaya getiren Zeynep Çağla ise, hipnoz tekniği sayesinde korku ve heyecan yapmadan gebe kaldığını söyledi.

Hipnoz ile tüp bebek tedavisi yaptıran Aysel Turna ise, eşi ve kendisi engelli oldukları için tüp bebeği tercih ettiklerini belirterek, bu yöntem ile çok rahatladığını ve korkularından kurtulduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
cörekoto

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.