Karın bölgesini sıkılaştıran etkili besinler

Karın bölgesini sıkılaştıran etkili besinler

Çoğu insan karın bölgesini sıkılaştırmak için egzersiz yapar. Acaba egzersiz yapmak kadar yediklerimize dikkat etmek de önemli değil midir ? Kişi ne kadar yoğun ve düzenli spor yaparsa yapsın yediklerine gereken dikkat ve özeni göstermediğinde sarfettiği enerji yorgunluk olarak üzerinde kalır. Konunun uzmanları aşağıdaki besinleri tüketmenin karın bölgesinin sıkılaşması üzerinde faydalı olduğunu iddia ediyorlar.

BADEM : Badem protein ve lif içeriyor. Ayrıca iyi de bir magnezyum kaynağı. Günlük 23 adet badem tüketin!

YUMURTA : En güçlü protein kaynağı. Yumurta vücuttaki hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Her gün bir yumurta tüketebilirsiniz.

SOYA : Protein, lif ve anti-oksudan bakımından mükemmel bir kaynak olan soya fasulyesi, her gün bir öğün yenmesi gereken besinler arasında…

ELMA : Düşük kalorisi ve lezzetiyle diyet yapanların en yakın dostu haline gelen elma kolay kilo verdiriyor.

ÇİLEK : Yüksek lif oranlarıyla dikkat çeken bu meyve, aynı zamanda yüksek bir antioksidan. Gün içinde bir öğün tüketmenizde fayda var.

YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER : Yeşil yapraklı sebzeler düşük kalorili olmaları nedeniyle mide ve karın bölgenizde farklılık yaratıyor. Günde üç öğün yemeklerinizle ya da tek başına yeşil yapraklı sebze tüketebilirsiniz.

YOĞURT : Yoğurtta bulunan probiyotik bakteri, sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Yemeklerinizin yanında bir ila üç kâse yârım yağlı ya da yağsız yoğurt tüketin!

SEBZE ÇORBASI : Günde iki kez sebze çorbası yerseniz, kilo vermede daha başarılı olursunuz.

SOMON: Omega 3 yağ asidi kaynağı olması nedeniyle somon, düz bir karın için büyük önem taşıyor. Yemeklerinizde haftada en az iki-üç kez somona yer verin!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.