Kil maskesi ile cildiniz ışıldasın

Kil maskesi ile cildiniz ışıldasın

Eskilerden duymuşuzdur mutlaka, kil temizlik ürünü olarak kullanılır ve saçları bile kil ile yıkarlarmış ki saç dökülmesi olayı ile hiç karşı karşıya gelinmezmiş. Bu denli mucize olan kilin diğer marifetlerini de açıklıyoruz.

Doğal, hafif, iyileştirici etkileri olan, temizleyici niteliğe sahip. Kil tek başına tüm bu marifetleri bünyesinde toplayabiliyor. Bu nedenle kullanıldığı alanlar neredeyse sınırsız: vücut, yüz, saçlar…

Tendeki ışıltıyı yeniden uyandırmak için kil masajından daha yararlı hiçbir şey olamaz. Önceden temizlenmiş cilde haftada iki kez uygulanması yeterli. Gözeneklerde biriken yağı ve tozu bu şekilde arındırmak mümkün.

İşte yarattığı mucizeler:
– Arı kil de denen beyaz kil emici gücüyle ünlü. Ciltteki pürüzleri temizlemenin yanı sıra yağ molekülü olan sebumun üretimini azaltarak cilde yeniden ışıltı kazandırıyor.

– Yeşil kil yağlı ciltlere iyi geliyor.

– Sarı kil yüzün katmanlı bölgeleri için mükemmel bir çözüm.

– Pembe kil hassas ciltler için birebir.

– Kırmızı kil kan dolaşımı üzerinde etki yaratırken, mavi kil dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlıyor.

– Özellikle yağlı ciltlere çok iyi gelecek bu maskeyi hazırlamak için, üç çorba kaşığı kilin üzerine üç çorba kaşığı sıcak su, üç damla zeytinyağı koyarak karıştırın. Çamuru göz kenarlarına ve dudaklarınıza bulaşmayacak biçimde yüzünüze sürün. Cildinizin gerginleşme durumuna göre 10 dakika kadar yüzünüzde tutun. Sonra ılık limonlu suyla yüzünüzü temizleyip bol duru suyla yıkayın. Özellikle sivilceli ve siyah noktalı ciltlere uygun olan bu maske en az bir hafta arayla yapılmalı.

– Toz kili alın, yarım ölçü su, yarım ölçü domates, salatalık veya üzüm suyu ile hamur yapın. (Bütün yüze ve boyuna ince bir tabaka halinde sürün, yalnız gözlerinizin çevresine sürmemeye dikkat edin). 15-30 dakika, hamur nemliliğini kaybedene kadar bekletin. Ilık su ile durulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.