Lazer epilasyonun olası yan etkileri

Lazer epilasyonun olası yan etkileri

Lazer epiasyonun olası yan etkileri

• Deride 1-2 gün süren geçici bir kızarıklık olabilir.

• Özellikle koyu ciltlerde gözlenen renkte açılma ya da koyulaşma olabilir. Bu etki genellikle 6-9 ay içinde kendiliğinden yok olur. Nadiren kalıcı olabilir.

• Yüzeysel kabuklanma olabilir uygun tedavi ile genellikle 15 gün içinde düzelir.

• Derin kabuklanma ve yanık oluşması daha çok koyu ciltlerde ve nadir görülen bir durumdur. Tedavisi hemen başlanmalıdır. Oluşmaması için etkin soğutma önemlidir. Özellikle koyu ciltlerde ve işlem sonrasında hemen yapılmalıdır.

• Kalıcı skar oluşumu(iz oluşumu) yine daha çok koyu ciltlerde ve yanık sonrasında gözlenir. Bu nadir bir komplikasyondur ama oluşursa kalıcı olabilir ve tedavisi güçtür.

• Yan etki ihtimali deri koyulaştıkça artar.

• Bronz ciltlerde uygulama yapmak çok mantıklı görünmemektedir. 4-8 hafta beklenmelidir.

• Yine özellikle koyu ciltlerde uygulanan bölgede ya da çevresinde ince tüylerde artma görülebilen oldukça sıkıntı verici bir yan etkidir. Özellikle esmer koyu renk ciltte ve yüzde bu problemin görülebileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

• Nd:yag lazerler derin dokulara inebildiklerinden yüzeyel damarlarında tromboz(tıkanmaya) sebep olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Yüzeysel tromboflebit vakası(1 vaka) bildirilmiştir.

Geçici Epilasyon Yöntemleri

Cımbız

Çoğu kadın için, cımbız ile alma en ucuz ve hemen etkisi görülebilen bir yöntemdir. Cımbızla almada, küçük metal pense benzeyen ve her kılı kökünden çeken cımbız kullanılır. Bu yöntem kaş çevresini temizlemede ve yüzün herhangi bir bölgesinde dağınık haldeki kılları almada kullanışlıdır. Ancak bu tehlikeli bir enfeksiyona neden olmamak için burundaki kılları çekmede kullanılmamalıdır.

Bu yöntem çabuk ve kolay olmasına rağmen acı verir. Ayrıca geniş bölgelerdeki, bacak gibi, kılı almak zordur. Çekme hareketi, kıl batmasına, ciltte çukurlaşmaya ve yara oluşmasına neden olabilir. Bazı bölgeleri göremeyeceğinizden ayna kullanmanız gerekebilir. Kaşa şekil verirken, bir tane kılı çekerken emin olmak gerekir çünkü bir veya iki kıl kaşın şeklini ciddi şekilde etkileyebilir.

Ağda

Kıl almanın diğer geleneksel yöntemi ağdadır. Ağda oldukça uzun bir süredir profesyoneller ve salonlar tarafından geçici kıl temizleme yöntemi olarak hala çoğunlukla kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde sıcak ağda cilde uygulanır ve bir parça kumaş ağdaya bastırılır. Bu kumaş sonra çabucak çekilir ve istenmeyen kılları da beraberinde çeker.

Ağda evde de yapılabilir ve bacaklar, yüz, bikini bölgesi ve kollar için hızlı ve ucuz bir yöntemdir. Bazı kıllar kırıldığından vücutta ve cildin yüzeyinde kalabilir. Bazen pürüzsüz ve kılsız bir cilt için tıraş bıçağı kullanmak gerekebilir. Bu yöntem oldukça zorlayıcı olabilir. Ağda yapmadan önce birçok pratik yapmak gerekir. Ayrıca cilt enfeksiyonuna neden olabilir ve bazı insanlar için oldukça ağrılıdır.

Şekerli Ağda için Kısa Bilgiler

Şekerli ağda ağdaya benzeyen bir uygulamadır ancak içindeki karışımlar farklıdır. Şekerli ağda ismi ağdanın yerine şeker ve baldan oluşan bir karışımdan gelmektedir. Bu kıla yapışır ama cilde yapışmaz. Sonunda, şekerli ağdada kıl kökten çekilir ve acı seviyesi ağda ile aynıdır.

Çoğu insan şekerli ağdanın en iyi dudağın üstünde ve bikini bölgesinde ki kıllarda etkili olduğunu düşünür. Nispeten etrafı kirleten bir uygulamadır bundan dolayı banyoda veya temizliğin problem olmayacağı yerlerde yapılmalıdır. Hangi bölgeye yapılırsa yapılsın sonucu iki ile altı hafta arasında sürer. Aslında ince kıllar alındıktan sonra iki hafta civarında gözükmeye başlar. Daha kalın ve koyu kıllar uygulamadan dört hafta yada daha sonra çıkmaya başlar.

Friksiyon

Friksiyon populer bir yöntem değildir; bazı insanlar bu yöntemi kol ve bacaklarda ki ince tüylerde etkili olduğunu düşünür. Bu yöntemde kaba bir yüzey, ponza taşı gibi maddelerle cildin yüzeyine sürtünerek tüylerin temizlenmesidir. Friksiyon, pahalı olmayan, hızlı, temelde acısız ve evde uygulanabilen bir yöntemdirKullananlar bu yöntemin bacaklardaki ince tüylerde etkili olduğunu söylemektedir. Bazı kişiler tıraş ve ağda operasyonları arasında bu yöntemi kullanır. Bu yöntemin etkisi birkaç saatten birkaç güne kadar kısa sürer. Eğer çok sert sürtülürse bu cilt tahrişine neden olabilir ve yüz, kol, bikini bölgesi gibi hassas bölgelerde kullanılmaz. Bizim önermediğimiz bir yöntemdir.

Tüyleri iplik ile alma

Daha çok kuaförlerde ygulanan bir yöntemdir.

Bu yöntem kaş ve yüz kıllarını temizlemede iyi bir yöntem olarak düşünülür. Yolmaya benzer olarak, sonuç iki haftadan dört haftaya kadar sürer. Pek çok ülke iplik ile alma gibi yöntemleri uygulayanın lisanslı kozmetik uzmanı olma koşulunu aramaktadır.

İplik ile alma ağrı ve kaşıntıya neden olabilir. Bazı durumlarda bu folikülit gibi yan etkileri yapabilir. Folikülit kıl köklerinde bakteriyal enfeksiyon oluşmasıdır. Bu da ciltte kızarma , şişme ve cilt pigmentinde değişikliklere neden olur.

Epilatörler

Epilasyon aletleri, elektrikli tıraş makinasına benzer aletlerdir. Fark sadece dönen kafanın üstünde jilet yerine kılları toplu halde kökten çeken sıra cımbızlar olmasıdır.

Sarartma

Teknik olarak bir kıl alma yöntemi değildir. Bu sadece kılın rengini açar ve kılın daha az görünmesini sağlar.

Krem Depilatörler (Tüy dökücü krem)

Uygulandığı alandaki kılların protein yapısını bozarak dökülmesini sağlar.

Yaygın kullanılmaktadır fakat bazı kişilerde ciltte tahriş, yanma kızarıklık yapabilmektedir. Ucuz ve hızlı bir yöntemdir. Tüyleri eritme esasına dayanır. Heryerde uygula

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bacak epilasyonundan sonra şişme bacak trası bacaklardaki kıl batmaları nasıl düzeltilir ibrahim saraçoğlu bacaktaki kılları alma aleti bacaktüy alma aleti hair of banyo bacak banyo bacak tıraşı bayan bacak tıraşı bikini bölgesi ağdası boşanma sebebi bikini bölgesi lazer epilasyon zararları bikini bölgesine lazer epilasyon elektrikli cımbız elektrikli cımbız yapılışı epilasyon aletleri uzman tv epilatör ile bacak alımı gizli banyo gizlibanyo istanbul lazer epislasyon firması kadın gızlı banyo kadın kıllı traş yaparken kadın tıraşı kadınlarda kıl kadınların bacak arası kıllarını alma yöntemi kadınların gizli banyo traşı kaşa epilasyon kaşa lazer epilasyon kaşa lazer epilasyon kaç yaşında başlanmalı kaşa lazer epilasyon nasıl yapılır KOL İÇİN HANGİ LAZER KULLANILMALI koleston yan etkileri koltuk altı lazer epilasyon yanetkileri lazer epilasyon lazer epilasyon bikini bölgesi zararları Lazer epilasyon firması Lazer epilasyon fiyatları lazer epilasyon ne kadar sürer Lazer epilasyon şirketleri Lazer epilasyon yararları Lazer epilasyon zararları lazer epilatör lazer yan etkileri lazerle vajina kil aldirma lazerle yuz kili alimi tüy epilasyonunun yan etkileri uzman tv epilasyon uzman tv kaşlara epilasyon vucuttaki killari almak gereklimi yüz için epilasyon aleti yüz için hangi lazer yüz için lazer epilasyon aleti yuzde lazerin yan etkileri yüzdeki epilasyonun zaları yüzdeki kıllara lazer etkil yüzdeki tüyleri lazerle aldırmak

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. epilasyon aleti hakkında google arama motorunda araştırma yapıyordum ve rastlantı sonucu sitenize ulaştım. Çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz, ayrıca tasarım açısından da çok başarılı bir websitesi oluşturmuşsunuz. İzmir’de yaşıyorum ve burada epilasyon aleti hakkında bilgi alabileceğim sağlık ve güzellik ile ilgili merkezlerin sayısı oldukça az.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.