Mercan Taşı Özellikleri ve Faydaları

Mercan Taşı Özellikleri ve Faydaları

Mercan Taşı

Mercanlar organik Deniz canlılarının iskeletleridir. Saf kalsiyumdan olusmuslardır. Dünyanın tüm sıcak denizlerinde, özellikle dogu Akdeniz, Kanarya adaları, Japonya, Avusturalya çevresinde bulunur.
Mercan sihirli koruyucu bir tas olarak bir çok kültürde barınmaktadır. Eski Mısırda mercanın mutluluk ve zenginlik getirdigine inanılırmıs. Ancak tüm toplumlar tarafından güçlü bir sifa tası olarak bilinmektedir.

Bedendeki sifa etkisi

Kızıl hastalıgının tehlikelerinden koruyan bir tas olarak bilinir.Kırmızı mercan tasıyan gebelerin bu hastalıktan korundugu söylenmektedir. Dogumu kolaylastırır,ceninin saglıklı gelismesine neden olur.Çocuk ve anne arasında sevgi titresimlerini gelistirir.Çocukların odasına kondugunda, çocukların saglıklı büyüdükleri ve zihinsel gelisimlerini saglıkla tamamladıkları söylenir. Ayrıca günlük küçük kazalardan korudugu söylenir.
Kırmızı mercan mide ve karacigerdeki kan yapıcı hücreleri etkiler,kansızlıga,kandolasım rahatsızlıklarına,kan hastalıklarına, enfeksiyona ve yüksek tansiyona iyi gelir. Kalp ve kan dolasımını güçlendirir.Kadınlarda menstrüasyon sıkıntılarını azaltır.Kısırlık ve cinsel isteksizlige iyi gelir.

Psikolojik etkisi

Sevgi duygumuzu ve buna baglı olarak ilişkilerimizi güçlendirir.Mercan koruyucu bir tas olarak,kötü kıskanç insanların etkisinden kisiyi korur ve sevinçve yasam gücünü toparlar.Nazar ve karanlık güçlere karsı hassas olan kisilerin koruyucu tas olarak kırmızı ya da siyah mercan dalını boyunlarında tasımaları önerilir.

Çakralar üzerindeki etkisi

Kırmızı mercan enerjisini kök çakrasında olusturur.Kisiyi yasam enerjisi ile doldurur. Bedendeki duygu ve ihtiyaçları engelleyen blokajları kırar.Biriktirilmis öfkelerin basıncı bu tasla azalır.Tüm kan dolasımı rahatlar ve huzur,memnuniyet ve güvende olma duygusu yasanır.

Bakımı

Kırmızı mercanın gücü zayıfladıgında onu dinlendirmek gerekir.Ayda bir berrak tuzlu suda hareketli biçimde yıkanması gerekir.Renk degisimi oluyorsa Deniz suyunda bekletmek tercih edilmelidir.Deniz suyunda tekrar güç toplar.Ayda bir
kez gece boyunca Deniz tuzu içinde de bekletilebilir.

Burcu
Akrep

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
deniz mercan taşları deniz mercanı faydaları deniz mercanı faydaları nelerdir deniz mercanı özellikleri deniz taşı faydası deniz taşı modellerı deniz taşı özellikleri deniz taşının özelliği deniz taşının özellikleri DENİZ TAŞLARI VE ÖZELLİKLERİ deniz taşları özellikleri deniz taşların özellikleri deniz taşlarının özellikleri denizlerde mercan taşı dil mantarı uzman tv dilde mantar ikbal gürpinar mini etekli ikbal gürpınar etek ikbal gürpınar mini etekli halleri ikbal gürpınar siyah mini etek japonya şifalı taşlar kirmizi mercan KIRMIZI MERCAN TAŞI kirmizi mercanin faydalari kırmızı mercan ilaçları kırmızı mercan özelliği kırmızı mercan özellikleri kırmızı mercan taşı özellikleri kırmızı mercan taşı özellikleri ibrahim saraçoğlu kırmızı mercan taşının faydaları kırmızı mercan taşının faydası kırmızı mercanın özelliği kırmızı mercanın yararları mercan adalarının faydası nedir mercan özelliği mercan özellikleri mercan taş mıdır MERCAN TAŞI ENDER SARAÇ mercan tasi ozelikleri mercan taşı mercan taşı boyası çıkar mı mercan taşı hamilelik mercan taşı nerede bulunur mercan taşı özellikleri mercan taşının bakımı mercan taşının faydaları mercan taşının kadınlarafaydası mercan taşının özellikleri mercan taşları mercanin özellikleri mercanın taşının özellikleri mercanın yararı mercanLARIN ÖZELLİKLERİ sami katırcıoğlu şifalı taş deniz mercanı şifalı taşlar mercan taşların özellikleri ve faydaları tuzla mercan taş zenginlik için şifalı taş

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Taşların gerçekten faydası var. Mercan taşı mesela ben kullandım ve çok faydaları olduğunu gördüm. Özellikleri zaten haberda yazıyor yani mercan taşının özellikleri ve faydaları açısından çok önemli bir taş olduğunu düşünüyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.