Mide yanmasını tedavi edici şifalı bitkiler

Mide yanmasını tedavi edici şifalı bitkiler

Mide yanmasına ve ekşimesine ve de mide üşütmesine iyi gelen mucizevi, şifalı bitkileri inceleyelim…

MİDE YANMASI
Tanımı: Kalp bölgesi ve boğazın arkasında duyulan yakıcı ağn bu adla tanımlanır.
Nedenleri: Aşırı alkol, tahriş edici yiyecekler ve hitaus fı-tıklannda görülür.
Öneriler: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir sü­re beklendikten sonra süzülerek Öğle ve akşam yemeklerinden yanm saat önce içilir.
* Bir miktar taze ve güneş altında toplanmış civanperçemi ince kıyıldıktan sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca ka­patıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği ve­ya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak, iyice süzüldükten sonra bir kaHve fincanı suyun içine 10-15 damla damlatılarak öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat
önce içilir.
* Bir kahve fincanı limon suyu ile bir silme tatlı kaşığı Türk kahvesi kanştınlıp içildikten sonra üzerine bir kahve fin­canı ılık su içilir.
* Bir litre suyun içine iki avuç hindiba yaprağı katılıp kaynatıl­masının ardından süzülerek, kalan yapraklar salata yapılıp yenir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı yabani nergis katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek­lendikten sonra süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden önce birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı keten tohumu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek yemeklerden sonra birer kahve fincanı içilir.
* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı keten tohumu ile bir tatlı kaşığı dövülmüş damla sakızı bir litre suyun içine katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek yemeklerden sonra birer kahve fincanı içilir.
* Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer avuç andız kökü ve kavak yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek öğ­le ve akşam yemeklerinden önce birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle­rek öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kantoron katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden önce birer çay fincanı içilir.
* Bir litre suyun içine bir avuç taze ekşi yonca katılıp kay­natılmasının ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden önce birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şerbetçi otu çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden ön­ce birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşı­ğı pelin katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra sü­zülerek Öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kuşburnu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden önce birer çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine küçük parçalara bölünmüş iki adet ağaç kavunu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden önce birer çay fincanı içilir.
* Bir litre suyun içine bir avuç gelincik katılıp kaynatılma­sının ardından süzülerek j)ğle ve akşam yemeklerinden Önce bi­rer çay fincanı içilir. * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle­rek öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çürdük otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen­dikten sonra süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden Önce birer çay fincanı içilir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşı­ğı zencefil katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden önce birer çay fincanı içilir.
* Bir çorba kaşığı toz haline getirilmiş helile ile iki çorba kaşığı süzme bal iyice karıştırıldıktan sonra ikiye bölünüp ye­mek aralarında yenir.
* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı söğüt yaprağı katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek­lendikten sonra süzülerek öğle ve akşam yemeklerinden önce birer çay fincanı içilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
avuç iç yanması avuc ici yanma avuç içi yanma nedenleri avuç içi yanma sebepleri avuç içi yanmalarının sebebi avuç içi yanmalarının sebepleri avuc ici yanmas avuç içi yanmasi hamilelik AVUÇ İÇİ YANMASI SEBEBİ AVUÇ İÇİ YANMASININ NEDENLERİ avuç içi yanması avuç içi yanması ne iyi gelir avuç içi yanması neden olur avuç içi yanması nedendir avuç içi yanması nedenleri avuc içi yanması nedır avuç içi yanması sebebi nedir avuç içi yanması sebepleri avuç içi yanması sebepleri nedir avuç içi yanması tedavisi avuç içi yanması ve acı avuç içi yanmasına ne iyi gelir avuç içi yanmasının sebebi avuç içi yanmasının sebebi nedir avuç içi yanmasının sebepleri avuç içii yanmaların sebebi avuc icinde yanma avuç içinde yanma hissi AVUÇ İÇİNDE YANMA HİSSİ ALKOL avuç içinde yanma nedenleri avuc icinde yanma uzman tv avuç içinde yanma ve hamilelik AVUÇ İÇİNDEKİ YANMANIN NEDENLERİ avuç içinin yanma nedenleri avuç içinin yanma sebebleri avuc icinin yanma sebepleri AVUC ICININ YANMASI NEDEN KAYNAKLANIR avuc içinin yanması avuç içinin yanması gebelik avuc içlerinde yanma avuç içlerinde yanma neden olur avuç içlerinde yanma nedenleri avuç içlerinde yanmasının nedenleri avuç içlerinin yanması avuç içlerinin yanması nedenleri avuc yanmalarının sebebi avuc yanmasi neden olur AVUÇ YANMASININ NEDENLERİ AVUÇ yanması avuç yanması nedenleri avuç yanması sebebleri avuç yanmasısebebi avuçiçi yanma sebepleri avuçiçi yanması avuçiçi yanması nedenleri avuciçi yanması nedenleri nelerdir avuciçi yanması sebepleri avuçiçi yanmasının sebebi avuçiçiyanması avucunun içinin yanması avuş içi yanmasının sebebi bebek avuç içi yanmasının nedenleri doktor avuçyanması gebelikte avuç içi yanması hamileleik avuç içi yanması hamilelikte avuç içi yanması hamilelikte avuç içi yanması nedenleri hamilelikte avuç içi yanması sebepleri hamileyken avuç içi yanmaları iç yanması içinin yanması kadın karsığı bitkisi maranki kadın kasığı bitkisi kadınlarda avuç içi yanması kırışıklık mide ekşimesi mide eksimesine sifali bitki mide ekşimesine türk kahvesi mide üşütmesi ekşimesi mide yanmasina ne iyi gelir mide yanması mide yanması bitkisel çözüm mide yanması için şifalı bitkiler ibrahim saraçoğlu mide yanması tedavi mide yanmasına tedavi mide yanmasına ve ekşimesine bitkisel çözüm mideye türk kahvesi osman korkmaz mide yanması sag avuç içi neden yanması sag avuç içi yanmasi sağ avuç içinin yanması sağ avuçta yanma sağ avucun yanması türk kahvesi mide UZMAN TV AVUÇ İÇİ YANMASI uzman tv avuç yanması

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.