Nezleye doğal çözüm

Nezleye doğal çözüm

Baharın gelişiyle artan hapşırıkların çaresi petek balı.

Çok yaşa!

Baharın gelişi ve polenlerin hayatımıza girmesiyle en çok işittiğimiz sözlerden biri bu…

Bahar alerjilerinden, sürekli hapşırmaktan şikayetçiyseniz, size önerimiz bal yiyin.

Baharın gelmesiyle birlikte burnumuzun ve gözlerimizin düşmanı polenler de ortaya çıkıyor. Sürekli kaşıntı, hapşırma, göz ve burun akması gibi sıkıntılar yaşarız. Tüm bu alerjik reaksiyonlar hem güneşli bahar günlerini bir çileye dönüştürür, hem de enerjimizi kaybetmemize ve kendimizi yorgun hissetmemize neden olur.

Bahar nezlesi için çeşitli ilaçlar var, ancak bunların çoğu tamamen etkili olamıyor. Burun açıcı spreyler, göz damlaları geçici çözümler sağlarken, alerji yatıştıran ilaçlar da yan etki olarak aşırı uyku hali yaratıyor. Eğer siz de ilaç yerine doğal bir tedavi denemek istiyorsanız size önerimiz günde birkaç kez birer parça petek bal çiğnemeniz.

Bal, vücudun polene karşı duyarlılığını azaltıyor. Burada dikkat edilmesi gereken konu alerjinin o bölgede yetişen belli başlı çiçeklerin polenleri yüzünden olduğu. Dolayısıyla seçim yaparken mümkünse yaşadığımız bölgenin balını tercih etmek önemli. Eğer bal o polenlerden çok ufak bir ölçüyü bile içeriyorsa, vücudunuzun duyarlılığını azaltmaya yardımcı olabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.