Op. Dr. Dilek AVŞAR Erkekte Meme Estetiği

Op. Dr. Dilek AVŞAR Erkekte Meme Estetiği

Erkekte Meme Estetiği (Jinekomasti)

JİNEKOMASTİ Birçok erkekte oluşması olağan, yağ ve meme kitlesinden oluşan kadın tipi oluşumdur. Her ne kadar bu oluşumların herhangi bir hastalığın belirtisi olduğu bilinse de bu bilgi yanlıştır. Jinekomastinin sebeplerinden en büyüğü ise şişmanlıktır. Temel olarak her kadında erkeklik hormonu, her erkekte ise kadınlık hormonu bulunmaktadır. Ancak hayatın belirli dönemlerinde bu hormonal dengeler değişiklik gösterebilmektedir.Bu hormonal denge bozukluklarında erkekte meme dokusunda artış olabilir. Ancak bu geçici bir süreç olduğu için bir süre sonra bu rahatsız edici durum geçecektir. Jinekomastinin sebepleri yalnızca şişmanlığa dayalı değildir. Bunun yanı sıra böbrek, karaciger, tiroid bezleri rahatsızlıkları gibi iç rahatsızlıklar, östrojen (göğüs hormonu) jinekomastiye sebep olabilirler. Jinekomasti ergenlik döneminde sıkça rastlanılan bir durumdur. Ancak hormonal dengenin değiştiği bu dönem geçici olduğu için bu dönemde ameliyat önerilmemektedir. Bu sebeple birçok cerrah ergenliğin bitişi olan 18 yaşa kadar bu tip ameliyatları yapmamaktadır.

Ergenlik dönemi dışında ve uzun süredir (1 yıldan fazla) meme dokusunda artış gözlemleniyorsa ameliyat düşünülebilir. Jinekomastide uygulanabilecek olan ameliyat yöntemleri oldukça farklıdır. Bu yöntemler gögüste yoğunlaşan dokunun içeriğine göre değişmektedir. Göğüs kısmında yalnızca yağ dokusu birikmesi yaşanmış ise vakum yöntemi ile yağı çekmek iyi bir çözümdür. Ancak bazı hastalarda yağ dokusunun yanı sıra kitle oluşumu da olmaktadır. Bu durumda küçük bir kesi içerisinden cerrahi müdahale ile çözüm aranmaktadır. Ameliyat sonrasında bölgeden alınan dokular sebebiyle, göğüs bölgesinde derinin biraz bol olması sıkça görülen bir durumdur. Ancak bir süre sonra bu deri gerileyip, gerginleşecektir. Gerginleştikten sonra dahi fazla deri kalan hastalarda ise bu fazla deri ameliyattan 6 ay sonra farklı bir operasyonla alınabilmektedir. Jinekomasti ameliyatları yaklaşık bir buçuk ile iki saat arasında sürebilmektedir. Ameliyatlarda hasta durumuna bağlı olarak lokal veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

Yaklaşık bir veya iki gün hastanede kaldıktan sonra birkaç günlük ev istirahatı uygun görülür. 5 günlük süreçten sonra da normal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Ancak tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi doktorunuzun verdiği bilgiler doğrultusunda yorucu ağır egzersiz ve sporlardan kaçınmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ayakkabı boyarken memesi gorünen kadınlar bir memesini gösteren kadın canlı yayında memesi görünen kadın canlı yayında memesi görünen ünlüler dilek avşar dilek bakma oyunları en güzel meme gösterme oyunları en güzel meme oyunları engüzelmeme ergenliğin bitişi erkeğe memesini gösteren kadın ERKEĞİN MEMEYİ ÖPÜŞÜ erkek kadının memesini öp resimler erkek meme ameliyatı oyunları erkek meme oyunu ERKEK MEMEKLERİ GÖSTER erkek ve kadın öpüşü erkek ve kadınların öpüşü erkeklerde ergenliğin bitişi erkeklere meme gösteren kızlar ERKEKLERE MEME GÖSTERME OYUNLARI erkeklere memesini gösteren kadın erkeklere memesini gösteren kadınlar erkekte ergenliğin sonları erkğe meme gösterme geçek açık memmeliye bak oyunu gerçek kadın göğüs ameliyatı oyunları göğüs gösterme oyunu göğüs oyunları gösteren kadınlar güzel meme oyunları güzel meme oyunu kadin öpüşü kadın meme oyunları kadın memesi oyunları kadın memesi oyunu kadın memesinde aksesuar kadın memesine bak kadın memesine bakma oyunu kadın memesini erkeğe gösteren kadın memesini göster kadın memesini gösteriyor kadın uyurken memesine bakma oyunu kadının erkeğe meme sini göstermesi kadının memesine bak kadının memesine bak oyunu kadının memesine bakma kadının memesine bakma oyunu kadınların meme sine iğne oyunu kadınların memesine bak kadınların memesini göster kadınların memesini göster kadınların memesini göster oyunu kadınların memesini öp kız memesine bakma oyunu kızların meme gosterme oyunları kızlıkseklı küflü ekmek yemek zaraları meme büyütme Dr Dilek meme göster oyunları meme göster oyunu meme gösteren oyunları meme gösterenler meme gösterme meme gösterme oyun MEME GÖSTERME OYUNLARI meme gösterme oyunu meme öp oyunu meme oyunları meme oyunları kız erkek meme oyunu memegösterme mememi öp videosu mememiöp memesi görünen kadın memesi görünen kadın oyunu memesi görünen kadınlar memesi görünen kadınlar kadın memesini erkeğe gösteren kadın memesini erkeğe gösteren kadın vidio memesini erkeğe gösteren kadınlar memesini erkeğe gösteren kız memesini erkeklere gösteren kadınlar memesini gösteren kadın memesini gösteren kadın izle memesini gösteren kadınlar memesini gösterenler memeye bak memeye bakma oyunu memeyi erkeğe göster memeyi erkeğe gösterme memeyi öp memeyi öp oyunları memişler aşk oyun memme gösterme oyunIarı ünlülerin memesi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.