Reflü için doğal yöntemlerle bitkisel kür

Reflü için doğal yöntemlerle bitkisel kür

Dr Ender Saraç ın, Show Tv de yayınlanan programını, sürekli takip ediyorum ve önerilerini imkanlarım dahilinde uyguluyorum Uyguladığım önerilerinde pek çoğundan fayda gördüm. Bu önerileri de, mümkün olduğunca çok kişiyle paylaşmak istiyorum. Bu günkü paylaşımlarımızdan birisi, reflü için doğal çözümler.  Yazımızın sonunda, Ender Saraçın bitkisel önerisini okuyacaksınız.

Reflü kelime anlamı olarak, yanlış bilmiyorsam geri kaçış anlamını taşıyor. Midede oluşan reflü ise, mide asitinin fazla olmasından dolayı, gırtlağa doğru çıkması ve yakıcı bir his uyandırması. Çok basit gibi görünen, ama çok ciddi bir sağlık problemi. Bu gün Ender Saraçı dinlerken, sarı leblebinin reflüye çok faydalı olduğunu öğrendim. Aslında, Ender Saraç bu kürü oruç tutanlar iin önerdi, ama , sanırım normal zamanda da uygulanabilir.

Öncelikle Reflüden kurtulmak için, yapılmaması gerekenleri söyleyelmi
* Çok aşırı sıvı almamak,
* Fazla baharatlı ve acılı yemeklerden uzak durmak,
* Kırmızı eti çok fazla tüketmemek,
Gelelim bitkisel önerimize; Özellikle oruç tutanlar için, sahurun hemen arkasında uygulanacak bir öneri;
*1,5 tatlı kaşığı anason, 1 tatlı kaşığı rezene tohumu, 2 tatlı kaşığı sarı leblebiyi yutun. Hemen arkasından da 1 avuç sarı leblebi yiyin. Leblebi, mide suyunun fazlasını alır, rezene ve anason ise, gaz şikayetlerini azaltır. Bu işlemi yaptıktan sonra en az 20 dak.uyumayın ve dik olarak oturun. Yatarkende yüksek yastık kullanın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.