Saç dökülmesine bitkisel ve doğal çözüm

Saç dökülmesine bitkisel ve doğal çözüm

Saç dökülmesi nedenleri ve saç dökülmesine bitkisel çözüm yolları. Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Prof. Dr. Ahmet Maranki saç dökülmesi sorunu olanlar için şu tavsiyelerde bulunmaktadır: Bilindiği gibi hastalıkların nedeni vücutta barınan mikroplar, toksinler ve virüslerdir. Dolayısıyla bu etkenler ortadan kalkmadan hasta sağlığına kavuşamaz. Saç dökülmesi de vücutta oluşan bir rahatsızlığın sebebidir.

Vücudumuzdaki kan yüzümüzü ve saçımızı besler; dolayısıyla kanımızı temizlediğimiz takdirde canlı saçlara ve pürüzsüz bir cilde sahip oluruz. Tabii ki en başta yapmamız gereken şey kanımızdaki virüslerden kurtulmaktır.

Saçınız için susamyağı, çam yağı, sarımsak yağı, ısırgan yağı, badem yağı ve zeytinyağından oluşan karışımı, gece yatmadan önce kafanızdaki noktaları uyararak masaj yapın. (Kafanızdaki masaj noktalarını bulabilmek için “Profilaktik Masajla Mucizevi Tedaviler” kitabımızdan faydalanabilirsiniz.) Daha sonra saçınızı boneyle kapatıp, yatın. Bu karışım sadece saçınızı beslemekle kalmaz, bedeninizi de besler. Sabahları saçınızı durularken 1 litre suya 1 bardak üzüm sirkesi koyup saçınızı yıkayın. Bu işlemleri 1 hafta boyunca her gün, ikinci hafta gün aşırı, üçüncü hafta ise 3 günde bir tekrarlayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.