Siyah noktalar için tedavi

Siyah noktalar için tedavi

Siyah noktalar, cildimizde nahoş bir görüntü oluşturur kimi zaman tiksinecek duruma gelir. Bir çok kişi ise aynı dertten muzdariptir. Peki siz siyah noktalar için nasıl bakım, nasıl tedavi gerektiğini biliyor musunuz?

Yağsız kozmetik ürünler (oil-free dermokozmetikler) seçilmeli, hafif bir sabun veya temizleyici ile cilt günde 2 kez yıkanmalıdır. Siyah noktaları ortan kaldırmak için bir takım kremler kullanılabilir. Bu kremler günde iki kez, ince bir tabaka olacak şekilde sürülmelidirler. İyileşmenin görülmesi ayları alabilir, bu nedenle tedaviye uzun süre devam edilmelidir. Bu amaçla kullanılan kremler % 2.5-10 benzoil peroksit, %20 azelaik asit, % 1-3 salisilik asit +/- kükürt ve rezorsinol, % 10-20 glikolik asit ve tretinoin, isotretinoin, adapalene gibi doktorlar tarafında reçete edilebilen retinolleri içerirler.

siyah noktalardan kurtulmak

Ayrıca doğum kontrol hapları ve isotretionin içeren haplar da etkili olurken, antibiotiklerin faydası yoktur. Krioterapi (buz tedavisi), koterizasyon ve mikrodermabrazyon bazen gerekli olabilen cerrahi işlemlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.