Takma kirpik nasıl kullanılır ?

Takma kirpik nasıl kullanılır ?

Takma kirpik nasıl kullanılır ?

Uzun ve çekici bir kirpik isteyen Sevgili Arkadalaırmızın çoğusu genel olarak takma kirpiklere yönelirler. Bence bu doğru bir seçim Lakin takma kirpiği bir çoğumuz nasıl kullanırız bilmeyiz. Bu sebepden ötürü bu yazımızda takma kirpiğin kullanımı hakkında bir takım bilgileri bulabileceksiniz..

Takma kirpik kullanmanın püf noktaları ;

Takma kirpik satın alırken karşınıza 2 farklı türde model çıkacaktır. Birincisi tüm kirpik çizgisine tek parçada yapıştırabileceğiniz takma kirpik; ikincisi ise sadece ihtiyaç duyduğunuz bölgelere cımbız yardımıyla tek tek yapıştırabileceğiniz takma kirpiklerdir… Modeller arasında ihtiyacınıza uygun olanı seçip takma kirpik uygulamak için ilk adımı atabilirsiniz.

Takma kirpik uygulamasını mükemmel biçimde gerçekleştirmek için cımbız, rimel, kirpik kıvırıcısı, ince saplı makyaj fırçası, eyeliner, göz kalemidir.

Tek seferde kirpik çizgisine yapıştırabileceğiniz türde model seçtiyseniz; uygulamadan önce takma kirpiği gözlerine tutup size uygun olan boyunu ayarlayabilirsiniz. Takma kirpik gözlerinize göre çok uzunsa küçük bir makas yardımıyla fazla kısmı kesebilirsiniz.

Kirpiği gözlerine göre ayarladıktan sonra takma kirpik kutusunun içinde yer alan yapıştırıcıyı sürüp kirpiklerinize cımbız yardımıyla yerleştirin. Takma kirpiğin doğal görünmesini sağlamak için cımbız yardımıyla nazik hareketlerle kirpiği yapıştırın. İnce saplı makyaj fırçasının ucuyla takma kirpiği aşağı doğru ittirin. Takma kirpiğin kuruması için yaklaşık 2 dakika bekleyin.

Takma kirpiği yapıştırdıktan sonra göz kapaklarınızın üzerinde yapıştırıcıdan kalan siyah ya da beyaz noktacıklar oluşacaktır. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için eyeliner ya da göz kalemi ile kirpik diplerinizin üzerinden geçmelisiniz.

Takma kirpik ve kendi kirpiklerinizin doğal görünmesi ve bütünleşmesi için kirpik kıvırıcısı yardımıyla kirpiklerinizi kıvırın. Kirpiklerinize bolca rimel sürün.

Takma kirpik kullanımı birkaç kez tekrar ettiğinizde kolayca kullanabileceğiniz bir üründür. Denedikten sonra gözlerinizdeki büyüleyici değişime hayran olacaksınız.

Gün sonunda takma kirpiğinizi çıkarmak istediğiniz ise yapmanız gereken çok basit: göz makyajı temizleyici kremi bir parça pamuğun üzerine sürün. Pamuğu gözlerinizde 30 saniye kadar bekletin. Sürenin sonunda takma kirpiği ucundan tutarak çekin ve nazik hareketlerle çıkarın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.