Yaşlanmaya ve cilt yaşlanmasına karşı

Yaşlanmaya ve cilt yaşlanmasına karşı

Amerika’da son 7 yılda yeni başlayan programlar arasında en yüksek reytingi alan program olan Dr. Öz Show, hafta içi her gün Star TV ekranlarında yayınlanıyor. Kısa zamanda Türk izleyicisinin de dikkatini çekmeyi başaran Dr. Öz Show’da bu hafta yaşlanmayla mücadele etmenin sırları anlatıldı…

Son yıllarda herkes daha genç kalmanın ve görünmenin yollarını arıyor. Dünyada her yıl anti-aging ürünlerine harcanan para milyonlarca doları buluyor. Yaşlılık belirtileriyle nasıl başa çıkılacağı konusunda çeşitli araştırmalar yapılıyor.

Pek çok insan sabahları aynaya baktığında “Aaaa yüzüm neden düşüyor? Çenem eskiden böyle değildi” diye düşünüyor. Doktorlara göre bu soruların yanıtı yaş ilerledikçe ciltteki kolajen miktarının ve esnekliğin azalması. Kolojen, cildinizin altındaki esnek bir maddedir. Yüzünüze parmağınızla bastırdığınız zaman hemen geri yerine gelmesini sağlar. Yaşlandıkça yüzdeki bu esnek madde kırılmaya başladığı için yüzümüze iyi bakmalı ve cilt altındaki kasları çalıştırmalıyız.

Yaşlanmayla mücadele etmenin sırlarını veren Dr. Öz, şu önerilerde bulunuyor;

A, C ve E vitaminleri çok yararlı antioksidanlardır. Ayrıca içinde barındırdığı maddeler nedeniyle domatesin cilde iyi geldiği bilinmektedir.

Güneş Koruyucu kremler: İçimizi sağlıklı kılmak için yaptığımız her şeyin olumlu sonucunu dışarıda da görürüz. Çünkü dış güzellik, iç sağlığınızın bir yansımasıdır Belli bir yaştan sonra hemen yaşlanmaya başlarız. Güneşe karşı dikkatli olmalısınız, güneşlenmek yararlıdır ama derinizi ve başınızı korumanız gerekiyor. En çok buradan zarar görüyoruz. Ayrıca vücudumuzdaki damarların oksidasyon nedeniyle zarar gördüğünü biliyoruz. Budamarlar hem yüzümü hem de cildimizi yaşlandırır.

Yüz Egzersizleri: Yüzünüzdeki esneklik kaybı için yüz egzersizleri yapabilirsiniz. Birkaç kolay egzersiz anlatmak gerekirse. Yanaklarınızı balon gibi şişirin. Sonra önce birini sonra diğerini şişirin. Bu egzersizi yaptığınız zaman kaslarınızı önce gerip sonra da rahatlatıyorsunuz. Normalde kasların üzerinde bulunan deriler kıvrıldığı için buruşmaya başlar. O nedenle de yaşlandıkça yüzümüzde çizgiler oluşmaya başlıyor. O kasları rahatlatır ve sonra da sıkarsanız bu tarz izler de azalacaktır.

Yemeği tatlı tabağında yiyin: Yemekleri tatlı tabağında yiyerek gerçek yaşınızı 3 yıl azaltabilirsiniz.

Yumurta cildi güzelleştirir: Yumurta akı maskesi, gözenekleri sıkıştırır. Yumurta yemek de çok faydalıdır. Yumurta yiyerek içindeki maddeler sayesinde daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz ve daha güzel görünürsünüz.

Diş ipi kullanın: Diş ipi kullanmak gerçek yaşınızı 6 yıl küçültür. Diş ipi kullandığınız zaman dişlerinizi yüzde 40 daha fazla temizlersiniz. Ve diş etleriniz de sağlıklı olur. Diş etleriniz sağlıklı olmazsa diş eti iltihabı ortaya çıkar ve bu durumda da vücudunuz için bir savaş başlar ve olay kalp hastalıklarına kadar gidebilir.

Genç Görünmenize Yardım Edecek Süper Besinler:
Renkli sebzeler tüketin. Bu sebzelerin renklerinin canlı olmasının bir nedeni vardır. İçlerindeki pigmentler, sebzeleri dış dünyadan korumak için gelişiyor. Onları yediğimiz zaman biz de bundan fayda sağlıyoruz.

Dr. Öz’ün 5 Süper Besini

Dr. Öz daima meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyet uygulamamızı söyler; şimdi de daha genç görünmemize yardımcı olacak ve saati gerçekten geri döndürebilecek besinler üzerinde duruyor. İşte Dr. Öz’ün 5 Süper Besini:

1. Kabak Çekirdeği: Magnezyum açısından zengin olan bu besin kan basıncının düşürülmesine yardımcı olur, kalp krizi ve inme riskini azaltır.

2. Yumurta: Demir, biyotin ve B12 içeren yumurta saçların güçlenmesine yardımcı olur. İçerdiği demir, genellikle kadınlardaki saç dökülmesinin tanı koyulamayan nedeni olan alyuvarların azalması, yani anemiye karşı savaşır.

3. Nar: Nar tanelerindeki suda bulunan ellagic asit ve punikalagin, serbest radikallerin verdiği zarara karşı savaşır ve ciltteki kolajenin korunmasını sağlar. Ayrıca, cilt sağlığını destekleyen fitonutrientler açısından da zengindir.

4. Yulaf: Bu süper besin LDL ya da “kötü” kolesterolü azaltan çözülebilir lifler içerir.

5. Kara Üzüm: Göz sağlığı açısından faydalı bu olağanüstü besin takviyesi, gece görme kabiliyetini arttırmaya yardımcı olabilecek antosiyanosid bileşiği içerir. C vitamini açısından zengin olması itibariyle (portakaldaki miktarın 5 katı), bağışıklık sistemini destekler.

Hayatınızı hemen şimdi, daha iyi yaşayabilmek için Dr. Öz Show’un yeni bölümlerini kaçırmayın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.