Yıllanmış sarımsak mucizesi

Yıllanmış sarımsak mucizesi

Yıllanmış sarımsak ekstraktının (AGE) karaciğeri koruyucu, savunma sistemini güçlendirici, kanseri önleyici etkisiyle adeta gençlik iksiri gibi olduğu belirtildi.

Prof. Dr. Necat Yılmaz, yıllanmış sarımsak ekstraktının (AGE) karaciğeri koruyucu, savunma sistemini güçlendirici, kanseri önleyici  etkiye sahip olduğunu belirterek, ”Yıllanmış sarımsak ekstraktı (AGE), kötü kokmayan gençlik iksiri gibidir” dedi.

Prof. Dr. Yılmaz, yıllanmış sarımsak ekstraktı (AGE) kullanımının birçok faydası bulunduğunun bilimsel olarak ispatlandığını, Anadolu insanının aslında kendi geliştirdiği yöntemlerle çoğu zaman kendi devasını bulduğunu söyledi.

”Birçok insanın bilip uygulamaya çalıştığı bir yöntemdir AGE hazırlamak. Fakat farklı farklı uygulamaları vardır” diyen Prof. Dr. Yılmaz, ”Sarımsak çiğ yendiği zaman kokusunun yanı sıra zararlı olabilmektedir. Sarımsak özel olarak hazırlanan bir yöntemle en az 6 ay bekletildiğinde, istenmeyen bileşikler yok edilmekte, mucizevi doğal bir bileşik ingilizce adıyla Aged Garlic Extract (AGE) isimli kokusuz sarımsak ekstraktı oluşmaktadır” diye konuştu.

ÇİĞ TÜKETİM FAYDAYI ENGELLİYOR
Türkiye’de çok sık tüketilen sarımsağın çiğ yendiğinde yarardan çok zarar görüldüğünü, çiğ tüketimin sarımsaktan faydalanılmasını engellediğini ifade eden
Prof. Dr. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Çiğ tüketilen sarımsaktaki ‘Allicin’ denen madde, kolesterol düşürme etkisi yanında, karaciğer, mide, bağırsak sistemini tahriş edip, erkeklerde sperm hareketlerini yavaşlatmaktadır. Oysa dövülmüş sarımsak suda en az 6 ay kadar bekletildiğinde mucize bileşiği ”S-Alilsistein (SAC)” açığa çıkmaktadır. Bu mucize madde karaciğeri koruyucu, savunma sistemini güçlendirici, kanseri önleyici ve tüm kemoterapatik ilaçların istenmeyen yan etkilerini azaltıcı etkiye sahiptir. Ayrıca bu ekstrakt, kötü kokmayan gençlik iksiri gibidir.”

ZAMAN BİZİ HAKLI ÇIKARDI
Zamanın kendilerini haklı çıkardığını görmekten dolayı mutlu olduğunu, en son UCLA üniversitesinden Amerikalı araştırmacıların AGE ve B vitaminin birlikte kullanımının henüz damar sertliği gelişmemiş kişilerde oluşumu engellediğini ve kolesterol düşürdüğünü gösterdiklerine dikkati çeken Prof. Dr. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

”İlaveten birçok hastalığa yol açan homosistein ve oksitlenmiş zararlı bileşikleri de sarımsak ekstraktının düşürdüğünü gösterdiler. 2005-2007 yıllarını kapsayan bu klinik çalışma, ‘Preventive Medicine’ isimli saygın tıp dergisinin son sayısında yayınlandı. Ülkemizin ilaç harcamalarını azaltmak için sağlıklı beslenmek şart, insanlarımızı beslenme konusunda bilgilendirmek gelecek nesilleri daha sağlıklı yapacaktır.”

Prof. Dr. Yılmaz, Avrupalı ve ABD’lilerin yıllanmış sarımsak mucizesini keşfettiğini, ilaç yapma hazırlıklarında olduklarını kaydetti.

HAZIRLANIŞI

Anadolu’da yaşayan insanların yıllardır kullandığı yıllanmış sarımsak ekstraktı şöyle hazırlanıyor:
1 kilo sarımsak soyulup, iyice eziliyor. Bir kavanozun içine konan ezilmiş sarımsakların içine 1 litre su, 5 adet de limon sıkılarak karıştırılıyor, bu karışımın içine 1 litre de sirke ekleniyor. Bunlar karıştırıldıktan sonra kavanozun kapağı iyice sıkılıp, karanlık ve serin bir yerde 6 ile 10 ay arasında bekletiliyor.

Daha sonra yıllanan sarımsak günde bir tatlı kaşığı tüketiliyor. Hiçbir yan etkisi olmayan karışımın kokusuz ve çok lezzetli bir tadı olduğu bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ahmet maranki limon ve sarmısağın faydaları ahmet maranki sarimsak limon 1 litre su ahmet maranki sarimsak limon kürü ahmet maranki sarımsak ahmet maranki sarımsak sirke ahmet maranki.sarimsak ve limon suyu çocuk sahibi ibrahim saraçoğlu sarımsak mucizesi karaciger güclendirme karaciğer güclendirme kürü karaciğeri güçlendirme karacigeri güçlendirme kürleri limon sarımsak iksiri limon sarımsak iksirinin yan etkileri limon sarımsak karışımının faydaları limon sarımsak mucizesi limon sarımsak mucizesi ahmet maranki limon sarımsak mucizesi maranki limon sarımsak mucizesi marankini limon sarımsak mucizesi sacı limon sarımsak mucizesi zararları limon sarımsak mucizesinin zararı limon sarımsak sirke limon sarımsak zararları limon sarımsakmucizesi 2011 limon sarmısağın zararları limon sirke karışımı limon sirke sarımsak karışımı limon sirke sarımsak mucizesi Limon Suyu Ve Sarımsak Mucizesi limon suyu ve sarımsak mucizesi maranki limon suyu ve sarımsak mucizesinin zararları Limon suyu ve Sarımsak zararları limon suyu ve sarımsak zararlımı limon ve sarımsağın faydaları limon ve sarımsak mucizesi 2011 limon ve sarımsak mucizesi ahmet maranki limon ve sarımsak zararları maranki limon sarımsak karışımı maranki sarımsağı çiğ maranki sarmısak limon kürü mucize ilac sarmisak prof dr sami katırcıoğlu professeur ahmet maranki SARIMSAK SARIMSAK EKSTRATININ FAYDALARI sarimsak faydalarimucizesi sarimsak mucizesi ahmet maranki sarımsağın karaciğere faydaları sarımsağın yararları sarımsağın zararları sarımsak eksratının faydaları maranki sarımsak ekstraktı cilt sarımsak ekstraktı faydaları sarımsak faydaları sarımsak faydaları karaciğer sarımsak iksiri sarımsak karışımları sarımsak limon iksiri zararları sarımsak limon karışımının faydaları seda sayan maranki sarımsak limon kürü zararları sarımsak limon kürünun yan etkileri sarımsak limon mucizesi maranki sarımsak limon mucizesinin yan etkileri sarımsak limon mucizesinin zararları sarımsak limon sirke sarımsak limon sirke karışımı sarımsak limon zararları sarımsak limonun zararları sarımsak mucizesi sarımsak mucizesinin sakıncaları sarımsak sirke ilacı sarımsak sirke karışımı sarımsak sirke mucizesi sarımsak ve limon iksirinin zararları sarımsak ve limonun zararları sarımsak ve sirke karışımı sarımsak ve sirke karışımları sarımsak zararı sarımsak zararlari sarımsaklı sirke karışımı sarısak limon sirke SARMISAK LİMON MAYDONOZ KARIŞIM SARAÇOĞLUNDAN sarmisak limon mucizesi sarmısak sarmısak ekstratının faydaları sarmısakmucize selva sirke limon mucizesi sirke limon sarimsak sirke sarımsak karışımı sirke sarımsak mucizesi sirke ve limon karışımı yillanmis sarimsak yillanmis sarimsak ekstrakti age Yıllanmış sarımsak ekstraktı yıllanmış sarımsak faydaları yıllanmış sarımsak iksiri faydaları yıllanmış sarımsak iksırının zararları yıllanmış sarımsak kürü yıllanmış sarımsak mucizesi yıllanmış sarmısagın faydaları

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.