Yorgun gözlere bakım için tavsiyeler

Yorgun gözlere bakım için tavsiyeler

Günlük yaşamımız da gözlerimize düşen yük sürekli artıyor. Gelişen teknoloji, daha yoğun çalışma hayatı, daha aktif sosyal yaşam gözlerimizin sürekli çalışması ve pekçok zararlı etkene maruz kalamsına sebep oluyor. Bu da göz yorgunluğu sorununu artırıyor.  Peki yorgun gözler için neler yapılabilir gelin bu yazımızda hep beraber bunun hakkında bilgi edinelim..

Pratik önerilerle bakışlarınızı güzelleştirebilirsiniz!

Göz çevresindeki koyu halkalardan kurtulmak istiyorsanız patates ya da kivinin mucizevî gücünden faydalanabilirsiniz.

İşte Önerilerimiz ;

1 adet çiğ patates ya da kiviyi rendeleyin. Temiz bir beze sarın. Hazırladığınız tamponu yata konumdayken gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

Göz çevresi bakımı için kozmetik kremler kullanıyorsanız ya da yeni kullanmaya başlayacaksanız özellikle K vitamini içeren kremleri tercih edebilirsiniz.

Gözlerinizdeki şişliği gidermek için bol su içmeye özen gösterin. Günlük tuz tüketimi miktarını azaltın.

Tuz; vücuttaki suyu tutarak hem göz hem de vücutta ödem oluşmasına ve buna bağlı olarak şişmesine neden olabilir.

Rahatlatıcı etkiye sahip papatya, yeşil çay gibi bitki çaylarını gece yatmadan önce içerseniz hem rahat uyursunuz hem de sabah uyandığınızda gözlerinizdeki şişliğin giderilmiş olmasının keyfini yaşayabilirsiniz.

Metal çay kaşığı buzlukta 1-2 dakika bekletin. Soğuyan çay kaşığını gözlerinize ve çevresine uygulayın. Bu sayede gözlerinizdeki şişlikler giderilmiş olacaktır.

Salatalığı dilimleyin, yatar konumdayken gözlerinizin üzerine yerleştirin. 10 dakika bekleyin. Sürenin sonunda gözlerinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

Filtre kahve gibi kafein içerikli bir kahve hazırlayın. Temiz bir bez parçasını kahveye batırın. Kahveli bezi gözlerinizin üzerine kapatıp 10 dakika bekletin. Kafein; fazla suyun atılarak şişliğin giderilmesine yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Copyright © 2008-2015 Kadin34.net Tüm hakları saklıdır.