Güzellik

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer?

Hem görüntüsü hem de can acıtması açısından bacak batıkları kadınlar ve erkekler için çok can sıkıcıdır. Kış aylarında sıkı giyinme sonucunda batık kıllar oluşur. Bu yüzden batıların daha çok oluşmaması için gerekli önlemleri almanızda fayda var. Zira yaz aylarında giydiğiniz etek ve mini boy elbiselerinizde bacaklarınızdaki batıklar ten rengi çorapların içinden bile görünebilir. Bacaklarınızın pürüzsüz bir görüntüye sahip olması için bazı gerekli önlemler alınması lazım.
Sizde Bacaktaki batıklar lazerle geçer mi, Bacaklardaki Batık Lekelerine Çözüm arıyorsanız yazımıza göz gezdirmelisiniz.
BAKINIZ:Sararan Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Bacakta oluşan lekeler nasıl geçer?
Batık Nasıl Olur?
Batık nasıl çıkarılır?, batık nasıl oluşur?, batıklar nasıl yok edilir? , batık kıl nasıl geçer? 
Birçok kişi bacakta batıklarla karşılaşır. Bunun sebeplerinden biri de kılları alırken ağda kullanılmasıdır. Ağda ölü deri yerine sadece kılları aldığından ölü deri altında kalan cılız kıllar zamanla batıklaşır. Bu yüzden bazı zamanlar tıraş bıçakları ile kılların temizlenmesi gerekir. Tıraş bıçakları da kılları sertleştirip, güçlendirir, uzun süre kullanımı sonrasında kıllar daha hızlı çıkar.
Batık kıl nedir? Ölü deri temizlenmediğinden tüyler yeteri kadar uzayıp dışa çıkamaz ve deri altına farklı yöne uzar. deri altında uzamaya devam eden kıllar yüzeyde batık oluşturur.

Bacaktaki batık lekelerini nasıl yok ederim diyorsanız ay da bir kez tıraş bıçağı kullanılır, veya masaj yöntemi ve epilasyon ile bu mümkündür. Düzenli yapılan uygulamalarda mutlaka sonuç alınır.
Batıklı bölgeye bir kaç dakika olacak şekilde nemli bir havluyu sıcak suyun içine koyup sıkarak batık bölgeye tutabilirsiniz.  Bu yöntem derinizi yumuşatacaktır ve batığa ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.
Bacaklarımda batık var ne yapmalıyım?
Batık Lekeleri Nasıl Geçer?
Batık lekelerinden kurtulmak gayet kolay. Evde yapılacak yöntemler de bir o  kadar fazla. Sizde bu durumdan müzdaripseniz aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.
Deri altındaki tüyler için ne yapılmalı?
Banyo Lifi ile Kese
Bacaktaki batık lekelerine banyoda uygulanan sıcak su ile derinin yumuşaması açısından çok avantajlıdır. Banyo lifleri ile yapılan keseler deri üstündeki deriyi atar ve alttaki batık kılların çıkmasını sağlar.
Peeling Yapmak
Masaj yöntemleri her zaman deri için iyileştirici yöntemlerdir. Sizde peeling yapacağınız bir krem ile batık bölgesine masaj yapabilirsiniz.
Bacaktaki batıklar lazerle geçer mi
Lazer ve epilasyon uygulamaları kılların köklerinden yok edilmesini sağladığından batık lekelerine de iyi gelmekte fakat lazer epilasyonlarına gitmeden önce tıraş bıçakları ile kılların daha sağlıklı görünmesini sağlamalısınız.
Batık lekeleri nasıl geçer
Bacaktaki Batık Lekeleri İçin Evde Çözüm
Kantoron Yağı: Yağlanan ve yumuşayan ciltler kılların daha sağlıklı çıkmasını sağlar. Kantoron yağlarının iyileştirici özelliğini de düşünürsek, batık kılların pantlon veya taytlarınıza yapışması ile verdiği acı hissini ortadan kaldırır. Yağları kullanırken masaj yapmayı unutmayın.
Limon Suyu : Limon suyu ile sodayı karıştırın ve batık bölgenize uygulayın. Aynı zamanda deniz tuzu ile limon suyu karışımı ile de bunu yapabilirsiniz.
Gül Yağı : Ciltte sık sık kullanılan yağlardan biri daha olan gül yağını haftada bir kaç kez bir yemek kaşığı kadar bacağınızın batık bölgesine masaj yaparak uygulayın.
Bacaktaki batıklar için kese
RESİM GALERİSİ : Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer?

Bacaklarımda batık var ne yapmalıyım?

Bacaktaki batıklar için kese

Bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer evde

Bacaktaki kahverengi batık lekeleri nasıl geçer

Bacakta oluşan lekeler nasıl geçer?

Batık lekeleri nasıl geçer

Batık lekesine ne iyi gelir?

Deri altındaki tüyler için ne yapılmalı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com