Moda trendler en yeniler Genel Bahçe Tasarımı {nasıl} Yapılır?

Bahçe Tasarımı {nasıl} Yapılır?Bahçe Tasarımı {nasıl} Yapılır?

Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz bahçe tasarımı {nasıl} yapılır adlı mevzumuza göz atmanızı tavsiye ederiz. Ilk olarak peyzaj emek vermesi yapacağınız bahçenin tam metre kare alanını çıkarın. Sonrasında şuan ki bahçenizin görünümünü beyaz bir kâğıda taslak olarak çizin. Böylece aklınızdaki yapılacak değişikleri kâğıda dökmüş olacaksınız. Sonrasında çizmiş olduğunuz bahçe taslağına istediğiniz alanların eklemelerini yapın. Böylelikle genel düzenlemenizi daha rahat şekilde yapmış olmuş olmuş olmuş olmuş olmuş olmuş olursunuz.

Bahçe Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orantı

Ilk olarak dikkat edilmesi gereksinim duyulan en önemli unsur orantıdır. Dikeceğiniz bitkilerin birbiriyle olan mesafesini iyi ayarlamalısınız aksi takdirde kötü bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz.

Görsellik

Görsellik bahçe tasarımınız da dikkat etmeniz gereksinim duyulan bir unsurdur diyebiliriz. Bahçenizi istediğinizi kadar güzel bir halde tasarlayın, evinizden bahçenize bakmış olduğunuzda muntazam bir görsellikle karşılaşmıyorsanız tüm uğraşlarınız boşunadır. Bu yüzden tasarımı yaparken evin içinden bakmış olduğunuzda birbiriyle uyumlu bir bahçe tasarımı yapmalısınız. Aslolan demek istediğimiz kullandığınız bitkiler, taşlar ve dekorların aralarında ki boy ve en farkı aynı düzeyde tutulmalıdır.

KIŞ BAHÇESİ DEKORASYONU NASIL OLMALI

Yaz aylarının sona ermesiyle beraber kış hazırlıkları da başlamaktadır. Kışın vazgeçilmezlerinden olan kış bahçeleri, özenle tekrardan hazırlanmaya ve dekore edilmeye adım atar. Kış bahçesi bir tek tek kattan oluşan müstakil evlerde değil apartmanlarda da yapılmaktadır. Kış balkonu olarak da adlandırdığımız apartman dairelerinin geniş balkonları cam balkon sistemi ile kapatılarak kış bahçesine çevrilmektedir.

Kış Bahçeleri {nasıl} Dekore Edilir

Ilk olarak balkon ebatlarına bağlı olarak mobilyalar seçilmelidir. Bu mobilyalar bir tek masa ve sandalyeden oluşabileceği şeklinde, yapacağınız alanın büyüklüğü bakımından koltuklardan ve yiyecek masasından da oluşabilir. Mobilya seçimini yaptıktan sonrasında en önemli kısım kış ayına bakılırsa nebat seçimidir. İçeriye bakımı kolay ve göze hoş gelen bitkiler alarak balkonunuzu dekore edebilirsiniz. Eğer küçük bir apartman dairesi balkonuna sahipseniz o alana sarmaşıklardan oluşan güzel bir nebat ile dekor sağlayabilirsiniz. Diğeri taraftan ise; asma saksı şeklide dekorlar yapabilirsiniz.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.