Moda trendler en yeniler Sağlık Baş Ağrısına Ne iyi Gelir ? Bitkisel Tedavi Şekilleri

Baş Ağrısına Ne iyi Gelir ? Bitkisel Tedavi Şekilleri


bas agrisina ne iyi gelir bitkisel tedavi yontemleri 62165d6a30804

Baş ağrısına ne iyi gelir şeklinde arayış içine girdiyseniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız baş ağrısı için bitkisel çözümlere göz gezdirebilirsiniz. Baş ağrısı gündelik yaşamın can sıkan problemlerinden biridir. Başınız ağrımaya başladığı vakit derhal ilaç kullanmak istersiniz. İlaç kullanmanın yanı sıra baş ağrısı için bitkisel çözümlerde bulunmaktadır. Doktora görünmeyi sevmeyen, hastane fobisi olanlar için organik yöntemlerde bulunmaktadır. Lakin baş ağrınız devamlı olarak yine ediyor ve sizi oldukça rahatsız ediyorsa uzman bir doktora görünmeniz gerekmektedir.
Baş Ağrısına Ne iyi Gelir ?
Baş ağrısına iyi gelen çeşitli organik yöntemler ve fizyolojik hareketler mevcuttur. Bu benzer biçimde organik yöntemlerle baş ağrınızı hafifletebilir ve hatta ağrıdan kurtulabilirsiniz. Stres, yoğun iş yaşamı ve çeşitli ruhsal etkenlerde baş ağrılarını tetiklemektedir. Devamlı yine eden ve migren benzer biçimde sorununuz yoksa organik şekilleri kullanmanız herhangi bir problem teşkil etmeyecektir. Devamlı ilaç kullanmak iyi bir seçim değildir. Eğer oldukça oldukça şiddetli ağrılara maruz kalıyorsanız derhal en yakın hastaneye müracaat etmelisiniz.
1- Vücudun İhtiyacı Olan Su Tüketimini Tertipli Olarak Yapın

Baş ağrılarının sebeplerinden biri de dehidrasyon. Dehidrasyon vücutta aşırı su kaybı olması anlama gelir. Bilhassa de alkol aldıysanız bu sonrasında susuzluk sebebiyle size baş ağrısı olarak geri dönebilir. Bu yüzden baş ağrınız adım atar başlamaz büyük bir bardak su için ve gün içinde yudum yudum su içmeye devam edin. Adamların gün içinde 3 litre kadınlarınsa 2.2 litre su içmeleri öneriliyor. Baş ağrınız var ise o vakit suyu oldukça soğuk içmemeye de dikkat etmelisiniz.
2- Alın Bölgesine Buz Kompresi Uygulayın

Uzmanlara gore alın bölgesine ıslak bir havlu koymak ya da buz torbasıyla soğuk kompres yapmak hem geçici bir rahatlık sağlıyor hem de kimi zaman muhtemelen tamamen yok olmasını da sağlayabilir.
3- Ilık Bir Duş Rahatlamanızı Elde edecektir

Pek oldukça şahıs çoğu zaman bağ ağrısı çektiğinde soğuk suyu tercih eder sadece uzmanlar bu şekilde anlarda buharla doku bir duşun bizim aslolan ihtiyacımız olan şey bulunduğunu söylüyor. Uzmanlar baş ağrısıyla uyanılan zamanlarda yatakta kalmaya devam edip geçmesini ummaktansa, kahvaltı yapmış olup kahve içtikten sonrasında sıcak bir duş alınmasını öneriyor. Eğer baş ağrınız grip ya da sinüzit ile ilgiliyse, bu ılık hava geniz yollarınızı da açma tesiri gösterecektir.
4- Sağaltım Yöntemiyle Baş Ağrılarınızı Azaltın

Geleneksel Çin tedavi uygulamalarına gore, elinizde baş parmağınızla işaret parmağınız içinde kalan noktaya öteki elinizle baskı uygularsanız bu sizin baş ağrınıza destek olabilir. Daha çok tesir göstermesi için baskı uyguladıktan sonrasında 5 dakika süresince dairesel hareketler çizebilirsiniz. Uzmanlara gore bu hareket dikkati ağrıdan bu bölgeye getirmiş olduğu için ağrıyı daha hafifçe hissetmenizi de sağlıyor.
5- Kahve Baş Ağrılarına İyi Geliyor

Baş ağrısının sizi vuracağını hissettiğinizde derhal bir fincan kahve içmek eski bir taktiktir. Bu sebeple kahvenin ağrı kesici tesiri erken safhalarda oldukça etkili olabilir. Sadece gene de oldukça fazla tüketmemek gerekiyor zira uzmanlar kahvenin tüketilmediği günler fena hissetmenize niçin olabileceğini vurguluyorlar.
6- Keten Tohumu Etkili Bir Yöntem

Bazı baş ağrıları iltihaplar sebebiyle ortaya çıkabilir. Omega 3 yağ asitlerinin azalttığı bu problemde keten tohumu da omega 3 yönünden varlıklı olmasıyla baş ağrılarınızı hafifletici bir tesir yaratabilir. Omega 3’ü keten tohumu yerine balık yağından da alabilirsiniz. Balı yağının yararları saymakla bitmez.
7- Fesleğen Yağı Baş Ağrısı için Bitkisel Yöntem

Pizza ve makarnaların üstünde görmeye alışkın olduğumuz fesleğen hem oldukça leziz hem de oldukça güzel kokan bir nebat. Baş ağrısı için organik tedavi yöntemlerini yeğleyen kişiler de fesleğenden üretilen yağı organik bir tedavi yöntemi olarak kullanıyor. Bu yağ kas gevşetici olarak oldukça işe yaradığı için baş ağrılarına ve kuvvetsiz kaslara da oldukça iyi geliyor.
8- Nane Yağından Faydalanın

Nanenin ferahlatıcı tesiri sebebiyle nane yağı, gerilim ve gerginlikle ilgili baş ağrılarında rahatlatıcı bir organik tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Baş ağrıları çoğu zaman vücutta kan akışının zayıflığından kaynaklanabiliyor ve nane yağını da lavanta yağı benzer biçimde kullandığınızda akışı hızlandırabiliyor. Nane yağı ek olarak sinüsleri açarak kana daha çok oksijen gitmesini sağlıyor. Baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun bitkisel cevaplarından biridir.

İlgili Haber
Hamilelik Döneminde Yaşanmış olan Ağrılar ve Tavsiyeler

9- Naturel Yöntemlerden Biri de Lavanta Yağı

Lavanta güzel kokmakla kalmıyor ek olarak baş ağrıları ve migren ağrıları için de etkili bir organik tedavi yöntemi olarak ağrılarımızı azaltıyor. Kaynamış 2 ya da 3 bardak suya 2 ya da 4 damla lavanta yağı ekleyip buharını koklamak organik bir baş ağrısı tedavisi sağlıyor. Sadece lavanta yağını ağız yolundan almamalısınız.
10- Ense Kısmına Masaj Uygulayın

Başınıza masaj yaparak migren ağrılarını hafifleterek iyi hissedebilirsiniz. Brezilyalı araştırmacılar başın arka kısmında ense köküne meydana getirilen masajın migren ağrısını azalttığını vurguluyor. Genel bir baş masajının da baş ağrılarına karşı etkili bir organik tedavi olduğu belirtiliyor. Baş ağrısına ne iyi gelir başlıklı makalede sizlere bitkisel ve organik yöntemler aktarıldı.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.