Güzellik

Bepanthene Plus Krem Yüze Sürülür Mü?

Yara iyileştirici özelliği ile hemen hepimizin evinde ecza dolabında yerini alan Bepanthene plus krem ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de yüzdeki leke, yara, sivilce ya da yanık gibi durumlar için kullanılıp kullanılamayacağıdır. Bazıları, kıl köklerini besleyip yüzdeki tüylenmeyi arttırabileceğini söyler, bazıları da yağlı yapısı nedeniyle yağlanmaya ve sivilcelenmeye neden olabileceği konusunda uyarır. Peki, yara ve yanıkların tedavisinde mucizevi etkileri ile bilinen Bepanthene Plus krem yüze sürülür mü? Yüzdeki hangi sorunlar için ve hangi durumlarda kullanılabilir? Bu soruların cevabına geçmeden önce, gelin isterseniz yara ve yanık tedavisinde önerilen bu küçük mucize şişesinin ne olduğuna yakından bir bakalım…
Bepanthene Plus Krem Nedir?
Mikrop öldürücü ve gelişimini önleyici, aynı zamanda da cilt ve hücre yenileyici özellikli bir krem olan Bepanthene plus krem;

kronik yaralar,
ciltteki iltihaplanmalar,
cilt yüzeyinde meydana gelen çatlaklar,
oluşmuş yanıklar,
emziren annelerde görülen meme ucu çatlakları,
yatak yarası,
cilt enfeksiyonları ve
ameliyat sonrası meydana gelen yaraların onarılmasında kullanılmaktadır.

Hücre yenileyici özelliği ile yara, yanık ve iltihaplanmaların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olan Bepanthene Plus kremin güneş yanıkları için kullanımı önerilmemektedir.

Cilt bakımı için bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Silverdin Cilt Bakımı
Bepanthene Plus Krem Nasıl Kullanılır?
Bepanthene Plus Krem ne işe yarar?
Kremin problemli bölgeye uygulaması gerçekleştirilmeden önce, bölgenin temizlenmiş ve güzelce kurulanmış olduğundan emin olmalısınız. Kremi, ince bir tabaka halinde ve sorunun üzerini tamamen kaplayacak şekilde uygulamalısınız. Bepanthene plus krem kullanırken, farklı bir deri ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Kremin vajinaya, ağız içine ya da göz çevresine uygulanması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca, emzirme döneminde ya da gebeyseniz, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilmektedir.
Bepanthene Plus Kremin Yan Etkileri Var mı?
Krem ile ilgili belirtilen yaygın bir yan etki bulunmamaktadır.

Bepanthene Plus Krem Yüze Sürülür Mü?
Yara ve yanıkların, iltihaplanmanın, cilt yüzeyinde daha hızlı iyileşmesine ihtiyaç duyduğunuz bölgelerin tedavisinde kullanabileceğiniz bu krem ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de yüzdeki cilt yüzeyinde kullanımıdır. Bepanthene Plus kremin yüze sürülüp sürülemeyeceği konusunda insanlar ikiye ayrılmış durumda.
Bazıları, tüylenme riski ya da ciltte yağlanmaya sebep olabileceği düşüncesi ile kullanımını önermese de, hücre onarımına ihtiyaç duyacağınız sivilce lekeleri, kızarıklıklar ya da iltihaplanmalar için kullanabileceğinizi belirtenler de vardır.
İçerdiği B5 vitamini ve hücre yenileyici özelliği ile, leke ve diğer cilt problemlerinin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir. Krem formda olsa da, yine de tüm yüze uygulamak yerine sorunlu bölgeye lokal olarak uygulamanız daha doğru olacaktır. Bu kremi yüzünüzde kullanmadan önce, cilt probleminizle ilgili doktorunuza danışmalısınız.
Bepanthene Plus Tüylenme Yapar Mı?
Bepanthene Plus Krem tüylenme yapar mı?
Bepanthene Plus krem ile ilgili bildirilen bir yan etki bulunmasa da, kullanıcıların bu krem ile ilgili en çok belirttiği şikayet, uzun vadeli kullanımlarda yüzde tüylenmeye sebebiyet verebildiği oluyor. Hücre yenileyici özellikte etken maddeleri ile kıl köklerini besleyerek tüylerin de normalden daha hızlı uzamalarına neden olabilir. Bu nedenle, eğer yüzdeki cilt problemleriniz için kullanacaksanız, uzun vadeli kullanımlardan kaçınmalı ve tüm yüze değil, sorunlu bölgeye uygulamaya çalışmalısınız. “Bepanthene Plus krem yüze sürülür mü?” sorunuzun en doğru cevabı ve cilt probleminize göre en uygun tedavi ve ilaç seçeneği için en doğru seçenek, yine doktorunuza danışmak olacaktır!
İNCELEYİNİZ : Çatlaklara Ne İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com