Moda trendler en yeniler Genel Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Besin

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 BesinBeyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Besin

beyin besleyen gidalar

Çoğumuz Einstein olması olanaksız fakat mevcud potansiyelini de doğru beslenerek ve gereksinim duyan gıdaları tüketerek artırabilir… İşte sizlere zihninizi açacak on görkemli besin.

1) Muz: Kuvvetli sinirler için B vitaminine, zinde bir beyin içinse potasyuma ihtiyacımız var. Muz potasyum bakımından en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

2) Ispanak: Ispanak beyin fonksiyonları için oldukca yararlı bir gıda. İçeriğindeki demir, enerji ve konsantrasyonu artırıyor.

3-4) Peynir&Ceviz: bilhassa sabah saatlerinde yenecek ceviz ve peynir ikilisi, beyin fonksiyonlarını güçlendiriyor.

5)  Yumurta: Sarısında bulunan kolin, beynin sinir iletimini artırarak, hafızayı güçlendiriyor.

6) Kırmızı et: Yağsız kırmızı et, tıpkı ıspanak benzer şekilde demir bakımından oldukça varlıklı.

7) Esmer pirinç: Diyetisyenlerin de ısrarla üstünde durduğu yararlı karmaşa karbonhidratlardan önde gelen esmer pirinç, beyin hücrelerini besliyor.

8) Süt: Bebeklerin anne sütü ile beslenmelerinin  sebebi de beyin hücrelerinin gelişimi olduğuna gore buradan sütün beyin fonksiyonları üstüne tesirini daha iyi anlarız.

9) D vitamini içeren her şey: Bilişsel fonksiyonların gelişmesi için sıhhatli dozlarda güneş ışığı almak kadar D vitamini içeren yiyecekler de tüketmek gerekiyor. Balık bu besinlerin başlangıcında geliyor.

10) Et, balık, yumurta, soya: Protein bombası bu gıdaları sabah saatlerinde tüketmek, beynimizin gün boyu zinde kalmasını sağlıyor.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.