Genel

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Gıda

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Gıda

beyin besleyen gidalar

Çoğumuz Einstein olması olanaksız fakat mevcud potansiyelini de doğru beslenerek ve gereksinim duyan gıdaları tüketerek artırabilir… İşte sizlere zihninizi açacak on görkemli gıda.

1) Muz: Güçlü sinirler için B vitaminine, zinde bir beyin içinse potasyuma ihtiyacımız var. Muz potasyum bakımından en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

2) Ispanak: Ispanak beyin fonksiyonları için oldukca yararlı bir besin. İçeriğindeki demir, enerji ve konsantrasyonu artırıyor.

3-4) Peynir&Ceviz: bilhassa sabah saatlerinde yenecek ceviz ve peynir ikilisi, beyin fonksiyonlarını güçlendiriyor.

5)  Yumurta: Sarısında bulunan kolin, beynin sinir iletimini artırarak, hafızayı güçlendiriyor.

6) Kırmızı et: Yağsız kırmızı et, tıpkı ıspanak benzer şekilde demir bakımından çok zengin.

7) Esmer pirinç: Diyetisyenlerin de ısrarla üstünde durduğu yararlı karmaşa karbonhidratlardan önde gelen esmer pirinç, beyin hücrelerini besliyor.

8) Süt: Bebeklerin anne sütü ile beslenmelerinin  sebebi de beyin hücrelerinin gelişimi olduğuna gore buradan sütün beyin fonksiyonları üzerine tesirini daha iyi anlarız.

9) D vitamini içeren her şey: Bilişsel fonksiyonların gelişmesi için sağlıklı dozlarda güneş ışığı almak kadar D vitamini içeren yiyecekler de tüketmek gerekiyor. Balık bu besinlerin başlangıcında geliyor.

10) Et, balık, yumurta, soya: Protein bombası bu gıdaları sabah saatlerinde tüketmek, beynimizin gün boyu zinde kalmasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com