Alışveriş

Birkenstock ayakta nasıl durmalı?

Birkenstock şirketi şıklıktan ziyade rahatlığa ve ayak sağlığına ehemmiyet vermektedir. Bununla beraber ayağınıza en uygun Birkenstock bulduğunuzda rahatlığın yanında şık bir görüntü de sunacaktır.
Ilk olarak Birkenstock sandaletler hakkında yanlış malum bir hususa değinmek isterim. Birkenstock terlik ve sandaletleri fazla mütevazi ve kaba bulanlar vardır. Sanılan aksine Birkenstock’un neredeyse her ayak tipine uyacak kadar fazla model çeşitliliği bulunmaktadır.
çok sayıda alternatiften birkaçı kesinlikle sizin keyfinize uyacaktır.
Birkenstock modelleri

BARBADOS
GIZEH
HONOLULU
KAIRO
MAYARI
ARIZONA
TOFINO
BOSTON
MADRID
YARA
LONDON
SALINA
BLANCA
YAO
CORA
AMSTERDAM
ZURICH
DOROTHY
TULUM
TEMA
MONTANA
VADUZ
LEVIN
AROSA
SYDNEY
WESTFORD
DUNDEE
ZERMATT
SERES
QO
DELFT
MAINE
SARNIA
DAYTONA
NUUK
LARAMIE
STOWE
WOODBURY
BARTLETT
ARRAN
MEMPHIS
STALON
MYRA
CLEO
BUCKLEY
ALBANY
MASI
CINCINNATI
CARMEN
LINDA
BAKKI
COLLINS
MANITOBA
ATLIN
MARTON
BENNINGTON
CAMERON
KAPRUN
AMES
GILFORD
SAILOR
WRIGLEY
CHARLIZE
TUNIS
DORIAN
SIENA
LORA
ISLAY
ASHLEY
MIRAMAR

E-ticaret sitelerinde ve mağazalarda yukarıdaki modellerden bazıları bulunmadığı için insanoğlu Birkenstock’un bir tek birkaç modeli var zannetmektedir.
Birkenstock ayakta nasıl durmalı ?
Birkenstock’u denediğinizde aslına bakarsanız terliğin size olup olamayacağını ve ayakta nasıl durması icap ettiğini hissedersiniz. Şundan dolayı Birkenstock terlik ve sandaletlerde derin bir topuk çukuru ve ayak parmaklarının boşluğuna denk gelen bir kabartma olacaktır.
Ayak Birkenstock terliğin tabanına tam oturduğunda terliğin kenarları ayağı sarıyor şekilde bir görüntü oluşmaktadır.
Birkenstock’larda aynı numaranın dar kesim (narrow) ve geniş kesim (regular) modelleri vardır. Ayakları taraklı yada enli olanlar buna nazaran seçim yapabilirler. Maalesef devletimizde bazı e-ticaret sitelerinde müşteriye narrow-regular seçimi yaptırmadan satış yapılmakta bu da alan kişi memnuniyetine niçin olmaktadır.
İlk kez Birkenstock alıyorsanız e-ticaret sitesinden değil de mağazadan deneyerek almanızı tavsiye ederim. Şundan dolayı Birkenstock ayakta nasıl durmalı sorusuna ekrandan bakarak yanıt cevap alamazsınız, terliği deneyince aslına bakarsanız denediğinin ürünün size nazaran olup olmadığını anlayacaksınız.
Terliği denediğinizde Birkenstock kalıpları hakkında da düşünce sahibi olacaksınız. Devletimizde bazı markaların kalıpları dardır. Birkenstock kalıpları dar değildir, tam kalıptır fakat bunu deneyerek daha iyi algı edersiniz.
Öte taraftan Birkenstock satan ayakkabı mağazası bulmak zor olsa gerek. Ek olarak orijinal ürün diye sahtesini satın alma ihtimaliniz de vardır.

İlgili Haber
Birkenstock’un orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

Eğer terlik numaranızdan güvenli değilseniz Birkenstock  terlik numaranızı belirlemek için şu linkte tıklayınız. Bağlantı Birkenstock’un resmi sayfasına gitmekte ve size bir boyut hesaplayıcı sunmaktadır. Ayağınızın enini boyunu ölçerek size kaç numaranın olacağını öğrenebilirsiniz.
Birkenstock ayakta nasıl durmalı merak ediyorsanız aşağıdaki resimlere bakınız. Üstten bakıldığında terliğin kenarları ile ayak içinde bir hisse olduğu görülmektedir. Esasen terliğin kenarları yüksek olduğundan kenara sıfır giyme şansınız yoktur. Öte taraftan terlik ayağınıza aşağıdaki resimdeki şeklinde oturduğundan topuk çukuru ve parmak kabartısının da oturması gerekir.

Aşağıdaki resimde de adım atma esnasında terliğin ayakta nasıl durduğu gösterilmektedir.

Birkenstock hanımefendi terlik kalıpları nasıl ?
Birkenstock hanımefendi terlik kalıpları tam kalıptır. Kısaca dar değildir, bazı yerli firmalarınkilere nazaran bir tık geniştir.
Sadece Birkenstock terliklerin modeline nazaran, dar yada geniş kalıp tercih etmeye nazaran birazcık farklılık izah edebilir.
Devletimizde yaygın olarak satılan Birkenstock hanım terliği modelleri Arizona, Gizeh ve Mayari’dir.
Birkenstock Arizona kalıpları
Birkenstock Arizona modeli en fazla satılan modellerdendir. Çift bantlı rahat giyimlidir.
Birkenstock Arizona kalıpları adam ve hanımda tam kalıptır. Sadece ayağınızın düzgüsel yada taraklı olmasına nazaran narrow yada regular seçiminini yapmanız gerekmektedir. Aksi halde kendi ayak numaranıza nazaran bile alsanız ayağınıza tam oturmayabilir.
Birkenstock Numara Tablosu
Eğer yurt dışından Birkenstock terlik getirtecekseniz Birkenstock Numara Tablosu’na ihtiyacınız olacaktır. Aşağıdaki tablodan yararlanabilirsiniz.

Mühim bir not: Eğer hastane terliği arıyorsanız üstü kapalı bir terlik (sabo seçimi) olmalıdır bu yüzden Birkenstock’un Süper (Süperbirki) modelini tercih etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com