Güzellik

Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Çatlaklara Ne İyi Gelir? Çatlakları nasıl yok edebiliriz, çatlaklar için ne yapılmalı, çatlaklar nasıl geçer, çatlaklar için krem günümüzde  en çok sorulan sorulardır.
Çatlaklara Ne İyi Gelir Ve Çatlaklar İçin Ne Yapılmalı?
Kadınların %90 ında olan bu çatlakları kusur olarak görmeyin. Çatlaklar tamamen geçer mi? diye sorarsanız çatlaklar bazı zamanlar tamamen yok olmayabilir ama onları en aza indirmek mümkündür. Hatta görüntüsünü yok denilecek duruma getiren yöntemler de var. Devamlı olarak yapıldığında etkisini mutlaka göreceğiniz yöntemlerdir.  Bunlar belki de evinizde kolayca ulaşabileceğiniz, dolabınızda bulunan ürünlerde olabilir. Kısacası ulaşılması kolay ürünlerdir.Çatlaklara en çok vücudun kuru olan elastikliğini yitirmiş bölgelerde  karşılaşılır. O yüzden bu bölgelerde nemlilik çok önemlidir.Çatlaklar ilk çıktığı zamanlarda kırmızımsı veya pembemsidir, zamanla rengi açılır ve beyazlaşır. Işte bütün çözüm önerilerinin ilk aşamada uygulanması gereken  kırmızı çatlaklar oluştuğu zamanlardır. Çatlakları bu zamanda kesin çözüm üretilebilir, hatta çatlaklar geçer mi tabii ki geçebilir..
Bu sizin çatlaklara ne şekilde müdahale ettiğiniz ile doğru orantılıdır buna Doğum sonrası çatlaklar, bacaktaki çatlaklar, koldaki çatlaklar, kilo alıp verme sonrasındaki çatlaklar da dahildir.
Vücuttaki Çatlaklar Kaybolur Mu?
Vücut çatlaklarının başlangıcı kırmızı şekilde belirir daha sonra mor şeritler halini alarak, müdahale edildiği sürece gümüş bir gri renkte örümcek ağ şeklini almaktadır. Cildin güneşte bronzlaşmış sonucu bu şekil değişebilir.

Çatlaklara en çok karın bölgesi, basen bölgesi, bacak bölgesinde karşılaşırız. Bu çatlaklar bazen ergenlik döneminde oluşmaya başlar, yeterli bilgi sahibi olmadığımızda ilk bakıldığında çatlak değil de yara sanılabilir. İşte o zamanlarda çatlakları en aza indiren yağlar kremler veya  çatlaklar nasıl geçer, çatlaklar için ne yapılmalı bilincinde olursak kesin çözüme ulaşmış oluruz.
Çatlaklara Çözüm Önerileri
Çatlaklara Ne Sürülmelidir?
Şeker peelingi
Şeker peeling yaparak derinin yenilenmesi sağlanır. Ilk yöntemimizde gereken şey,bir kaşık şekeri bir tabağa alarak içine 8 ila 10 damla badem yağını ilave ediyoruz, yarım limonuda tabağımıza ekledikten sonra bunları karıştırıyoruz. Limon asidi cildin yenilenmesine yardımcı oluyor özellikle kalçalar ve doğum çatlakları gibi çatlaklar için etkili. Bu karışımı çatlak olan bölgeye sürerek bir süre o bölgede bırakıyoruz sonra durulayabilirsiniz. Haftada iki kere uygulanması gerekir.
Şeker Peelingi
aloevera
Bir bardağa biraz aloe vera alıyoruz isterseniz evde doğal çiçeği varsa hazır çiçekten de kullanabilirsiniz. İçerisine 5 yemek kaşığı zeytinyağı ekliyoruz daha sonra 5 kapsül E vitamini ekliyoruz ve jel kıvamı elde ediyoruz. Bunu duştan yarım saat önce vücudunuzda bulunan çatlak bölgeye veya nemliliği sağlamak istediğiniz bölgeye sürüyorsunuz. Ayrıca bu jel karışımını kırmızı çatlaklara veya beyaz çatlaklara sürüp streçle sararak bir gece bekletmeniz daha etkili olacaktır.

Çatlaklar İçin Aloe Vera Kullanımı
Çay Ağacı Yağı
Çatlakların başlangıcında çay ağacı yağını sürerek %50 oranında çatlağın önüne geçmiş olursunuz

 
 Gül Yağı
Gül yağının normalde de cildi onarıcı ve yumuşatıcı etkisi olduğunu biliyoruz. Yani çatlaklar için de etkili olmaması imkânsızdır mutlaka cildi onarmada yardimci bir yağdır.
Gül Yağının Çatlaklara Faydası
kakao yağı
Çatlaklara hangi yağ iyi gelir diye düşünüldüğünde aslında alternatif birçok yağ bulunduğunu görmüş olduk. Fakat içlerinde en etkili olanlarından biri de kakao yağıdır. Katı olan kakaoyu ısıya maruz bırakarak biraz eritiyoruz, daha sonra çatlak oluşan bölgeye sürüyoruz. Kakaonun katı şeklini aktarlarda bulabilirsiniz. Burada önemli nokta kakao yağını sürdükten sonra durulamaya gerek kalmıyor.
Çatlaklar İçin Kakao Yağı
Su
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi nemli bölgede çatlak oluşumu daha zordur. Çatlak oluşumunu önlemek istiyorsak ve Çatlaklara Ne İyi Gelir diyorsak mutlaka vücudun sürekli nemli tutulması gerekir. Özellikle kilo almaya başladığımızı hissettiğimizde veya zayıflamaya başladığımızı düşündüğümüzde geçerli.Çatlakları önlemek için  yöntemler uyguladığımız varsayalım. Hangi yöntem olursa olsun bunları uygularken güneşe çıkmamalıyız. Çünkü güneş ışığına maruz kalan bölge daha fazla kuruyarak çatlağın genişlemesine sebep olabilir.  Doğumdan sonra oluşan çatlaklarda veya hamilelik dönemlerinde vücudumuzu olduğundan daha fazla nemlendirmeye dikkat etmeliyiz bu nemlilik dışarıdan bir yağ ve yağ kremle sağlanabilir. Ama diğer türlü nemliliği korumak açısından bol bol su içmekte büyük yarar vardır.
patates suyu
Patates suyunda var olan nişasta yine cildin gözeneklerinde iyileştirici etkisi vardır.
Patates Suyu
Limon suyu
Limonun asit özelliği birçok şey fayda sağladığı gibi çatlakların oluşumuna ve oluşan çatlakların da onarılmasına büyük etkisi vardır. Limonu bir kaba sıkarak çatlak oluşan bölgeye sürüyoruz.
Çatlakların oluşumunu engellenmesi için bunun dışında denenmiş ve bazı kişilerde etkisini göstermiş doğal ürünler de bulunmaktadır. Bunlar ; havuç,  ceviz, badem yağı kayısı yağı ve susam yağı, menengiç yağıdır. Bu ürünleri alerjik etkiniz yok ise bunlar da çatlakların önüne geçen ürünlerdir kullanılabilir.
Limon Suyunun Faydası
Çatlaklar İçin En Etkili Çözüm Önerileri
Çatlaklar kabusa dönüşmesin!
Aslında kadınlar dışında erkeklerin de yaşadığı bu durum ilk fark edildiğinde önüne geçilmesi muhtemel bir durumdur. Bu yüzden çatlaklardan kurtulmak için geç kalmayın. Bahsettiğimiz  bu  çatlakları önlemek için evde uygulanabilecek doğal yöntemler dışında doktorunuzun tavsiyesi ile birlikte bazı kremlerden de faydalanabilirsiniz. Bu kremler kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir.

Çatlak tedavilerini günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte cihazlarla da müdahale sağlanmaya başlanmıştır Bu da bir tercih meselesidir özellikle vücudun gelişme döneminde ani kilo değişikliklerinde ağır egzersizlerden veya gebelikten sonra ortaya çıkan karın kol bacak çatlaklarında ışın ve radyoterapi yöntemleri ile belirgin ölçüde bu çatlakları azaltma sağlanmaktadır.

Her ne olursa olsun doğumdan ölüme kadar giydiğimiz en iyi kıyafet cildimizdir. Bu yüzden çatlakları önlemenin yollarını araştırmak araştırmak ve hangi Çatlaklara Ne İyi Gelir ve hangi cilde hangi krem çatlakların önlenmesini sağlar onu bilmekte büyük fayda vardır. Cilt bakımları her zaman yapılmalı ve ihmale gelmemelidir.
 

 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com