Moda trendler en yeniler Sağlık Diş Ağrısı için 2 Tane Yakarma Arapça ve Açıklamalarıyla

Diş Ağrısı için 2 Tane Yakarma Arapça ve Açıklamalarıyla


dis agrisi icin 2 adet dua arapca ve aciklamalariyla 62165db333a52

Diş ağrısı için 2 tane yakarış ile ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Diş ağrısı duası ile beraber şiddetli ağrılarınızın hafiflemesini dileyebilirsiniz. Eski dönemlerde diş ağrısı için yapılacaklar oldukça kısıtlı ve sınırlıydı. Günümüzde bulunan ağrı kesici haplar yardımıyla diş ağrıları hafifletilebiliyor. Lakin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) döneminde diş ağrısı hususunda yaşanmış hadiseler mevcuttur. Şiddetli diş ağrısı gece uykularınızın kaçmasına sebebiyet verir.

Diş eti ağrıları, hamilelikte diş ağrısı ve 20’lik diş ağrısı yaygın olarak görülen hadiselerdir. Bilhassa hamilelik döneminde olan bayanlar bu biçim diş ağrılarında ilaç kullanamazlar. Onlar için bu durum oldukça daha çekilmez bir hal almaktadır. Diş ağrısı çeken Osman İbnu Ebi’l-As (Anh) Müslümanlığı kabul etmiş olduğu dönemlerde şiddetli diş ağrısı çektiğini ifade ederek bu hususta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v) ile içinde geçen vakası anlatarak, diş ağrısı duası okuyarak rahatladığını ifade ediyor.
Ağrıyı Veren Tanrı, Şüphesiz Şifasını da Verecektir
Diş ağrısı için yakarış edilmesi ağrının bir nebze azalmasına yada ağrının geçmesine destek olacaktır. Yakarma, hastalıkların şifası için ve de iyileşme sürecinin hızlanması için okunmalıdır. Sebebi ise ağrıyı veren Tanrı, asla şüphesiz şifasını da verecektir. Şifayı Tanrı’tan istemek, ağrının gitmesi için duanın yanında da tıbbi müdahale almak ve diş ağrısı için tedavi olmak gerekir. Eğer diş ağrısının başladığı anda sıhhat kuruluşuna gidemiyorsanız bu durumda yapılacak şeylerden bir tanesi de yakarış etmek olacaktır.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v)’den Diş Ağrısı için 2 Tane Yakarma
Osman İbnu Ebi’l-As (Anh) konu alıyor: “Hz. Muhammed (s.a.v)’e Müslümanlığı kabul ettiğimden bu yana vücudumda yoğun olarak hissettiğim ağrıyı söyledim ve Hz. Muhammed (s.a.v) buyurdular ki ellerini vücudunda ağrıyı hissettiğin yere koyarak söyleyecek olduğum duayı zikret buyurdu.
Diş Ağrısı Duası: 3 kez euzu besmele çektikten sonrasında, ( Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru.) ( Bir Fazlaca Kez)
Açıklaması: Vücudumda bulunan hastalığın şerlerinden Tanrı Teala’nın kudret ve izzetine sığınıyorum.
Zikri çokça çektikten sonrasında Tanrı Teâla bana şifa verdi ve rahatsızlığımdan yapıt kalmadı, hal bu şekilde olunca bu zikri öteki kişilere ve ehlime duyurdum.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v)’in diş ve baş ağrısı için okumuş olduğu bir başka yakarış:
(Min şerri ma ecidü min vecei haza)
Açıklaması: Yaradan’ın adı ile şuan duyduğum acıların tüm şerrinden Tanrı’ın kudretine sığınırım.

İlgili Haber
Şiddetli Diş Ağrısı {Nasıl} Geçer? Diş Ağrısına İyi Gelen 5 Etkili Yöntem

Unutmamanız gerekir diş ağrılarının tam anlamıyla geçmesi için tedavi olmanız gerekmektedir. Geçici uyguladığınız yöntemlerin yanı sıra bir doktora görünmek kalıcı çözüm doğuracaktır.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.