Kendin Yap

El Emeği Güllü Dantel Sehpa Örnekleri

Güllü dantel sehpa örnekleri çeyizler bilhassa evlenmek suretiyle olan hanımların eğer olmazsa olmazlarından biridir ve Güllü Dantel Sehpa Örnekleri de çeyizlerin en güzel parçaları içinde yer alır. Bu el emeği göz nuru danteller, bilhassa de anneler, anneanneler tarafınca sevgi ve büyük bir emek ile yapılır.Dantel örtüler ve dantel motifi ile yapılmış tüm el emeği ürünler, her haliyle hayatımızın ve çeyizlerimizin olmazsa olmaz parçalarındandır. Kimileri dantel örtüleri birbirine dikerek runner olarak kullanırken, bazıları da dantel örtüleri çerçeveleyip pano olarak kullanmaktadır.

Güllü Dantel Sehpa Örnekleri
Tıpkı dantel örtüler şeklinde dantel vitrin ekibi süslemeler de bilhassa gelin ve damat bohçaları için olmazsa olmaz olan parçalardandır. Güllü dantel Sehpa Modelleri,dantel süslemeler, yatak odası, mutfak ekibi, seccade süslemeleri ve mevlüt örtüleri şeklinde birçok amaç ile kullanılabilmektedir. Hayatımızda bu kadar mühim bir yere haiz olan dantelleri ilk günkü güzelliği ile muhafaza etmek de oldukça önemlidir. Bu yüzden sararan danteller {nasıl} temizlenir, dantellerin {nasıl} saklanması gerekir şeklinde konuların iyi bilinmesi gerekir.

Sararan Dantellerin Temizliği {Nasıl} Yapılır?

Bilhassa eski sandıklarda muhafaza edilen dantellerde, zaman içinde sandık lekesi de denilen sarımsı lekeler oluşabilmektedir. Duyarlı yapıda olan dantelleri bu lekelerden temizlerken oldukça kırılgan ve dikkatli hareket etmek gerekir. Dikkat edilmediği takdirde dantellerde bozulmalar meydana gelebilmektedir.

Dantelleri en kırılgan şekilde temizlemek için yapılabilecek birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

Bir litre ılık suya çivit atıldıktan sonrasında bir süre beklenir. Sonrasında dantel bu suda yıkanır. Son olarak soğuk su ile durulanır.
Ilık suyun içine bolca oranda tuz atılır. Dantel, bu suda 3-4 saat bekletilir. Sonrasında soğuk su ile durulanır.
Ilk olarak süt iyice kaynatılır ve ılıması beklenir. Danteller bu ılık sütün içine konur. Karışımın içine 2 kaşık toz şeker ilave edilir. Danteller bu karışımdan çıkarıldıktan sonrasında durulanmadan 2-3 saat tuzlu bekletilir. Bu işlemlerden sonrasında danteller iyice durulanır ve ütülenir.

Dantelleri Kolalamak Lüzumlu Midir?

Size Hususi Başlıklar

En İyi Mobilya Boyası Nedir?

2 hafta ilkin

Paletten Masa Iskemle Önerileri

29 Haziran 2021

Geçmişten günümüze gelen kolalama işlemi, her ne kadar çoğunlukla kullanılan bir yöntem olsa da aslen dantellere zarar veren bir yöntemdir. Bunun yerine dantelleri süte batırmak ya da pirinç suyu kullanmak fazlaca daha doğru bir tercihtir. Bu yöntemler kolalama ile aynı etkiyi sağlamasına karşılık dantellerin zarar görmesini engelleyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com