Genel

En İyi Mobilya Boyası Nedir?

En iyi mobilya boyası aslen organik renge en yakın, uzun ömürlü, zararı dokunan kimyasal içermeyen boyalardır. Bilhassa geri dönüşüm boyalarında yukarıda sayılan özellikler daha büyük ehemmiyet taşımaktadır. Buna ek olarak en iyi geri dönüşüm mobilya boyası için aranılan temel özellik kolay uygulanması, likit halde olması ve kokusuzu olmasıdır.
Sayfa Deposu: eskisindeniyi.com
Piyasada oldukça çok mobilya boyası bulunmaktadır. Sadece nicelik devamlı niteliği de birlikte getirmiyor maalesef. Bu yüzden piyasada ne kadar fazlaca geri dönüşüm ya da mobilya boyası var ise en uygun fiyatlısı en iyidir diye bir durum yok. Belirli, birkaç marka haricinde iyi mobilya boya markası bulunmamakta. Fakat markalara geçmeden ilkin mobilya boyalarının çeşitlerini bilmek de yarar var.
Kullanım alanlarına gore değişen boyaların yanı sıra, uygulanacak yüzeye gore de sınıflandırılmaktadır. Bunu dikkate almadan en iyi mobilya boyası alsanız bile netice hüsran olacaktır. Mesela cam boyama için fazlaca uygun olan boya, ahşap için uygun değildir. Markanın kaliteli olması da sonucu değiştirmez.
Su Bazlı Boya Çeşitleri ve En İyi Su Bazlı Boya Markaları
Ahşap, hasır, taş, MDF, mobilya için kullanıma uygundur. İçeriğinde lateks ve akrilik vardır. Bu yüzden orta kapatıcı boyalardır ve fırça izlerini belli etmeleri ile ünlüdür. Eğer pürüzsüz bir boyama ya da yüzeyin tamamen aksinde bir renk ile boyanacaksa kesinlikle astar ister.
Lateks boyalar bilinenin aksine yalnız parlak renklere haiz değildir. Dolayısıyla yarı mat, mat, saten şeklinde fazlaca çeşitli boya çeşitleri vardır. Genel anlamda minik kutularda satılır, toplu satan yerlerde litre ile alma imkanı da vardır.
Filli Boya – Su Bazlı Dış Cephe Boyası

Ürünün tam adı, “WoodMaXX® Color Proof® Primer Su Bazlı Dış Cephe Ahşap Boyası Astarı” şeklindedir. Filli Boya, öteki ürünlerin aksine ekonomik ürünler çıkarmaktadır. Bu boyalar su ile inceltilip kullanılır. Bu yüzden fazlaca bereketlidir.

Size Hususi Başlıklar

En İyi Mobilya Nereden Alınır?

1 gün ilkin

En İyi Çağıl Mobilya Markaları Nedir?

4 gün ilkin

 

 
Yukarıda verilen yalnız kahverengi renk skalasıdır. Filli Boya’nın binlerce mobilya rengi bulunmaktadır. Bu tarz şeyleri da resmi web sitelerinde yayınlarlar.
DYO – HİDROLUX Dekoratif Mobilya Boyası
Ahşap, metal, mineral yüzeylerde kullanımına uygun olan DYO dekoratif mobilya boyası ekonomiktir. Şu sebeple dolum esaslı satış sistemine haizdir. 0,75 LT / 2,5 LT / 7,5 LT / 15 LT dolum seçenekleri vardır.

 
 
 
 
 
 
 
DYO resmi web sitesinde direkt satış meydana getiren bir firmadır. Üstelik renk pınarı seçeneği ile istediğiniz renkleri istediğiniz oranda ulaşabilirsiniz.
Yağ Bazlı Boya Çeşitleri ve En İyi Su Bazlı Boya Markaları
En dayanıklı mobilya boyası çeşididir. Uygulaması su bazlılara gore daha zor olsa gerek, yoğun ve acele kuruyan bir yapıya sahiptirler. Dolayısıyla neredeyse her yüzeye uygulanabilir. Sadece bu boyayı kullanırken şunlara dikkat etmelisiniz:

Mümkünse açık havada boyama yapın
Kapalı mekanda bile olsa iyi havalandırma yaptığınızdan güvenli olun.
Uygulama yaparken eli, gözü ve burnu koruyun.
Yağ bazlı boyayı solumayın
Göz ve cilt ile temas ederse derhal bolca su ile sudan geçirin

Polisan, DYO, Filli boya markaları, yağ bazlı boyaların bu özellikleri sebebiyle bunu üretmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com