Kendin Yap

En Yeni Dantel Pike Takımları Modelleri

Dantel Pike Takımları Modelleri

Çeyizlerin en gözde parçaları içinde yer edinen dantel pike takımları modelleri, neredeyse her evde bulunuyor. Birden fazla modelde, renkte ve çeşitte olabilen bu pike modelleri; oldukça güzel duyu bir görünüme haiz olduğu şeklinde, bununla birlikte gerekseme halinde de oldukça kullanışlıdır.
Bazı yörelerde yalnızca yatılı misafirlere kullanım için verilen dantel pike takımları, bazı durumlarda da yeni evlenen çiftlerin yataklarını süslemektedir. Peki, dantel pike takımları modelleri nedir? Gelin hep birlikte inceleyelim…

Dantel Pike Takımları
Dantel pike takımları, el örgüsü olarak yapılabileceği şeklinde; hususi olarak tasarlanan makineler vasıtasıyla da oluşturulabilmektedir.

Kaneviçe modelleri de bulunan pikelerde; çoğu zaman dantel motifleri işlenmektedir. Üçgen, Yıldız, Kalp ve değişik şekilleri bulunan bu danteller, yatak kenarlarından sarkarak oldukça şık bir görünüm sergilediği şeklinde, yastık kenarlarına da işlendiği takdirde müthiş bir uyum elde edecektir.

Bu uyum, güzel duyu olduğu şeklinde; yatak odasında bir bütünlük elde edecektir. İsteğe bağlı olarak çarşaf olarak da kullanılabileceği şeklinde; güz aylarında ısınmak amacıyla da kolaylıkla kullanılabilmektedir.
Renkli dantel pike modelleri

Size Hususi Başlıklar

En İyi Mobilya Boyası Nedir?

2 hafta ilkin

Paletten Masa Iskemle Önerileri

29 Haziran 2021

Renkli dantele haiz olan pike modelleri; yatak odasının konseptine ve dekorasyon unsurlarına bağlı olarak uyum sağlayabilir. Hatta bazı durumlarda, renkli dantel pike modelleri dekorasyonu tamamlayıcı parçalar olarak da kullanılabilmektedir.

Çeyizlik parçalar içinde kesinlikle yer edinen bu modeller, el emeği göz nuru olarak da oldukça değerlidir. Kimi süre yeni evlenen çiftlere düğün hediyesi olarak da verilebileceği şeklinde; isteğe bağlı olarak kişiler kendileri için de hazırlayabilirler.
Tığ ile kolaylıkla örülebilen bu dantel modelleri; oldukça şık bir görünüme haizdir. Kullanılan kumaş ya da parça üstünde oldukça naif duran danteller; pikenin rengine de beyaz kullanıldığı takdirde kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Tığ ile oluşturulsa da; bazı durumlarda hususi olarak üretilen makineler vasıtasıyla da dantel pike yapılabilir / dikilebilir. Tıpkı el emeği, tığ ile oluşturulan modellerle benzerlik gösteren bu makine işi dantel pikeler; hem sağlam hem de kaliteli bir yapıya haizdir.
Bu pikeler; çeyizlik olarak kullanılabildiği şeklinde bununla birlikte hediyelik olarak da kullanılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com