Genel

Evde Cilt Bakımı İçin Tavsiyeler

Evde Cilt Bakımı İçin Tavsiyeler

Günümüzde birçok insan cilt sorunları yaşamaktadır. Cildimize yeterince iyi bakım yapmamamız bunun en büyük sebeplerinden biridir. Diğeri etkenler ise kullanılan makyaj malzemeleri ve çevresel faktörlerdir. Bakımsız bir cilt de sivilce, siyah nokta ve yağlanma şeklinde problemler baş göstermektedir. Bu şeklinde durumlardan etkilenmek istemiyorsanız ne olursa olsun cildiniz için bakım yapmanız şarttır.

Cilt bakımında en önemli etkenlerden biri de su tüketimidir. Gün süresince bol miktarda oranda oranda su tüketmenizde ve vücudunuzu susuz bırakmamanızda yarar var.  Bu sayede cildiniz kurumaz ve sürekli nemli kalır. Cildinizi sabah kalktığınız da hususi yüz yıkama jelleri ile temizlemek ve ondan sonrasında bir tonik ile silmek cildiniz için önemlidir. Bunu sabah akşam uygulamanız da yarar var zira cildinizi sürekli nemli ve taze tutarak ölü derilerin atılmasına olanak sağlar.

Hava kirliliği, makyajla uyumak ve cildin yeterince temizlenmemesi durumunda yüzümüzde bulunan gözenekler tıkanır ve  siyah noktalara peşinden da sivilcelere niçin olur. Tertipli ve haftada 2 kez olmak suretiyle evde hazırlamış olduğumuz yada çeşitli kozmetik markalarının ürettiği peeling ürünlerini kullanmak büyük seviyede bu sorunlardan kurtulmanızı sağlar. Evde yapabileceğiniz peeling türlerine bir örnek verecek olursak, türk kahvesi ve bal peelingini örnek gösterebiliriz.

Türk kahvesi Peelingi nasıl Yapılır?

İçtiğiniz Türk kahvesinin telvesini 1 yiyecek kaşığı bal ile karıştırıp, yüzünüze iyice yediriyorsunuz. 15-20 Dakika bekledikten sonrasında yüzünüzü durulayabilirsiniz. Yüzünüzde bir canlılık ve parlaklık bulunduğunu hissedeceksiniz. Kullandığınız her üründen ve duştan sonrasında nemlendirici kullanmak cildiniz için kafi nemi sağlamanızda yararlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com