Ev DekorasyonuKendin Yap

Evde Kendin Yap : Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı İpten Paspas Modelleri Açıklamaları

Sakallı ipler sektörde yer aldı alalı daima ilgi deposu olmuştur. Bundan dolayı de kazak, atkı, lif, paspas ve kilim şeklinde çeşitli örgü eşyaları için de tercih edilir. Dokusu oldukça yumuşaktır ve yapısında parlaklık bulunur. Heybetli görünümü yardımıyla örgü seven kişiler tarafınca her modelde seçilir. Yapısı yardımıyla de her şekle kolaylıkla girebilir ve son modellerde seçilen ise paspas yapımıdır. Sakallı ipten paspas modelleri oldukça çeşitlidir ve mutfak, banyo ya da ara salon şeklinde birçok alanda kullanılır. 5 Dakikada Hallet kendisi paspas örmek isteyen kişiler yapımını okuyabilir ve kendilerine uygun bir halde paspas örebilirler. Banyo paspası {nasıl} olmalı? Emicilik, hijyen, kaydırmazlık özelliği, renk ve desen seçimi önemlidir.
Paspas {Nasıl} Yapılır?

Son dönemlerde oldukça moda olan sakallı ipten paspas modelleri açıklamaları ile yazı içinde anlatılmıştır. Ilk olarak paspas yapımı için kişilerin bir tığ kullanımı gereklidir. Tığ ile beraber ipe biçim vermek daha kolay olacaktır. Yükseklik ve yumuşaklık baz alınarak kişiler tercih ettikleri sakallı ipi edinmelidir. Arkasından kişiler yapacakları ortama uygun olarak paspasın boyutlarını seçer. Bu boyutlara uygun olarak şişler seçilir. Şişler misinalı ya da düz olarak iki değişik şekilde de tercih edilebilir. Çoğu zaman evde paspas yapımı için 5 numaralı şişler daha kolay olacaktır. Paspas boyutlarına gore ilmek sayısı değişecektir, sadece kişiler averaj bir boyuta gore 150 ya da 200 ilmek atılabilir. Daha büyük paspas modelleri için ise 250 ile 300 içinde ilmek atılması kafi olur.

Sakallı ipten paspas modelleri çeşitli renklerde seçilebilir. Tek renk olarak tercih edilebilen bu paspaslar, çift ya da üç renk olarak da belirlenebilir. Klasik örgü yöntemi ile kişiler yapmak istedikleri alana uygun boyutlarda örme işlemini yapabilirler. Arkasından paspasın uygun bir hale gelmesi adına kaydırmaz taban temin edilmelidir. Kaydırmaz taban, örgüye belirli aralıklarla dikilir ve paspas elde edilir.

Bu esnada paspas yapımında kullanılan örgü ipi ile aynı renkte ip kullanmak önemlidir. Uğur böceği, nazar boncuğu, çiçek, ponpon ya da çeşitli çiçek modelleri zevke gore yapılarak ev için ideal bir paspas yapılabilir.

Size Hususi Başlıklar

Boya ile Evde Yapılabilecek Keyifli Değişimler

14 saat ilkin

Ufak Salonlarda En İdeal Minimalist Stiller

1 gün ilkin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com