DiğerKendin Yap

Evinizde Karbonatla Yok Edebileceğiniz 8 Fena Koku

Karbonatla yok edebileceğiniz 8 fena koku… Günlük hayatta çoğunlukla karşılaşılan ve rahatsız edici olan bazı fena kokular için tedbir almak aslen tahmin edilenden oldukca daha kolay. Karbonat, antiseptik özelliklerinin yanı sıra hakkaten mükemmel bir kabartıcıdır. Bir asit benzer biçimde emek harcayarak fena kokuya yol açan maddeleri ortadan kaldırmaya destek olabilir. İşte, karbonatla yok edebileceğiniz 8 fena koku…

KEDİ KUMU KOKUSU
Asla kedi kumu temizlerken kokudan nefessiz kaldığınız oldu mu? Bu fena günleriniz sonlanmış oldu. Kedi kumunun üstüne her gün birazcık karbonat serpiştirin. Kedinize yada size zarar vermeden kokunun azaldığını farkına varacaksınız. Bir bardağın dörtte biri kadar serpmeniz kafi olacaktır. Serptikten sonrasında bir saat kadar odadan çıkıp geri gelin hala koku var ise aynı oranda ekleme yapın.

TUVALET KOKUSU
Tuvaleti temizlemek için ilkin tuvaleti sudan geçirin. Arkasından içine bir bardak karbonat dökün, kapağı kapatın ve ovma işlemini kabarcıkların sizin için yapmasına izin verin. Ortalama bir saat içinde geri dönün ve sifonu çekin.

TERMOS VE SOĞUTUCU KOKUSU
Kokan termosunuza, 3 bardak suya bir çorba kaşığı karbonat koyun. Bir tek karıştırın ve ortalama 20 dakika termosta bırakın, arkasından durulayın. Soğutucu için tüm soğutucuyu suyla doldurun, ½ bardak karbonat ilave edin, kapağı kapatın ve bir saat sonrasında durulayın.

Size Hususi Başlıklar

Sürgülü Vestiyer Modelleri

4 saat ilkin

Renkli Vestiyer Modelleri

1 gün ilkin

GİDER KOKUSU
Alışkanlık olarak haftada birkaç kez gidere birkaç yiyecek kaşığı karbonat dökün. Ortalama bir saat sonrasında, sıcak suyu birkaç dakika çalıştırın. Gider kokusu oldukca kısa sürede bitecektir.

ELEKTRİK SÜPÜRGESİ KOKUSU
Elektrik süpürgesi çalışırken odanın koktuğu oluyor mu? Halının üstüne karbonat serpiştirin. Bir saat kadar sihrini çalıştırarak halının üstünde beklemesine izin verin. Sonrasında elektrik süpürgesiyle süpürün. Bu çözümle aynı anda iki şeyi temizlemiş olacaksınız: Elektrik süpürgenizi ve halınızı.

AYAKKABI KOKUSU
Kokmuş ayakkabılara bir çay kaşığı karbonat dökün. Birkaç beklettikten sonrasında sudan geçirin. Kokunun kaybolduğunu farkına varacaksınız.

BUZDOLABI KOKUSU
Buzdolabı kokusu da yaygın problemlerden biridir. Bir kaseye yarım bardak karbonat koyun. Kaseyi buzdolabına yerleştirin. Bir gece beklemeye alın.

ELLERDEKİ SOĞAN KOKUSU
Soğanları dilimledikten sonrasında bir bardak suya birkaç yiyecek kaşığı karbonatı karıştırın ve bu karışımda ellerinizi sudan geçirin ve sonrasında düzgüsel suyla durulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com