Güzellik

Evlilik Planı Olan Gelin Adayları Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Evlilik Planı Olan Gelin Adayları Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Gelinlik Secerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ufukta evlilik planları mı var? Hayatınızda yeni bir devrin başlamasına hazır mısınız? Peki evlilik yolunun adımları olan söz-nişan töreni, nikah töreni için elbiselerinizi seçtiniz mi? Seneler sonrasında bile anımsayıp tebessüm edeceğiniz bu hususi günlerde sizin tarzınızı yansıtan elbiseleri hemen hemen bulamadıysanız doğru yerdesiniz. Söz-nişan, nikah törenlerinizde giyebileceğiniz elbiseleri gelin birlikte keşfedelim.

Söz-Nişan – Nikah Elbisenizi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evlilik yolunda ki ilk adımlarda biri söz ve nişan törenleri. Peki söz ve nişan törenleri elbise seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

-Vücut Tipinize Gore Elbise Tercih Edin

İlk olarak vücudunuzu tanıyın. Seçtiğiniz elbisenin vücut hatlarınıza ve kıvrımlarına uygun olması daha güzel ve daha çekici görünmenizi sağlar. Eğer vücut tipinizi bilmiyorsanız; armut vücut tipi, elma vücut tipi, kum saati vücut tipi ve dikdörtgen vücut tipinin özelliklerine bakarak vücudunuza uygun elbise modellerini seçebilirsiniz. Elma görünümünü çağrıştıran bu vücut tipine sahipseniz tercih edeceğiniz abiye derin bacak yırtmaçlı uzun abiyeler olabilir. Armut vücut tipine sahipseniz kloş nişan elbisesi ve  kloş düğün elbiseleri modelleri sizin için uygundur. Vücut tipi kum saati olan bir gelin talibi iseniz fazlaca şanslısınız. Oldukca azca kişinin haiz olduğu bir vücut tipine sahipsiniz. Sırt dekolteli elbiseler, balık model elbiseler, iki parçalı abiye modelleri tercih edebilirsiniz. Daha düz hatlara haiz olan dikdörtgen vücut tipine sahipseniz, hareketli bir görünüm kazanmak için kalem elbise modelleri sizin için en ideal elbise modelidir.

-Mekana Gore Elbise Tercih Edin

Merasim için abiye elbise seçerken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir öteki nokta da mekan. Seçilen giysiler mekanın türü ile uyumlu olmalı. Ev ortamı, rahat bir ortam olduğundan uzun boylu, derin yırtmaçlı elbiselere gerekseme yok. Mini boy ya da midi boy söz&nişan elbiseleri ev ortamında gerçekleşecek merasim için uygun. Açık mekanlarda gerçekleşecek merasim için açık renk elbiseler tercih edebilirsiniz, Uzun kuyruklu abiye modelleri, balık abiye modelleri ya da pullu payetleri abiyeler açık mekanlar gerçekleştireceğiniz törenler için uygun abiye modelleri. Kapalı mekan tercihleri, kış renkleri, koyu tonlar, kadife abiye elbiseler en fazlaca ön plana çıkar. Kapalı mekanda gerçekleştireceğiniz törenlerinde, uzun abiye modelleri, kloş abiyeleri ya da uzun yırtmaçlı abiye elbiseleri tercih edebilirsiniz.

-Mevsime Uygun Elbise Tercih Edin

Bilhassa açık havada gerçekleştirilecek bir töreniniz var ise mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak elbise seçimi halletmeye itina göstermelisiniz. Töreniniz kış mevsiminde gerçekleşecekse uzun kollu abiye modelleri tercih edebilirsiniz. Koyu renkler de tercih etmeniz de kış aylarında daha hoş görünmenizi sağlar.  Pelerinli abiye ile kadife nişan elbiselerini de kış söz&nişan elbisesi olarak tercih edilebilirsiniz. Yaz  ve ilkbahar  mevsiminde ise şifon ve tüllü nişan tercih edebilirsiniz.

– Nikah Giysiniz Konseptle Uyumlu Olmalı

Nikah töreninizde giyeceğiniz elbise, törenini konsepti sizi yansıtmalı. Helenistik seçimi seven bir gelin talibi mısınız? Minimalliği yaşam felsefeniz haline mi getirdiniz ya da dikkat çekmeyi, gözlerin üzerinizde olmasını mı seviyorsunuz? Nikah için giyeceğiniz elbise, konseptle uyumlu olmalı. Helenistik tarzda bir merasim düşünüyorsanız, dantel ağırlıklı bir model tercih edebilirsiniz. Helenistik tarzda nikah davetinizde, yakın arkadaşlarınız da kırmızı nikah elbiseleri, mavi nikah elbisesi, siyah nikah elbisesi edebilir. Minimal tarzdan vazgeçmem diyorsanız, düz ve mütevazı nikah elbisesi modellerini tercih edebilirsiniz.

174

-Nikah Elbisenizin Kesimine Karar Verin

Düz bir nikah elbisesi tercih edeceklerdenseniz derin V yaka elbiseler hem ciddi hem de mütevazı bir hava yaratacaktır. Vücut hatlarınız belirginse ve ince uzun bir vücut yapısındaysanız balık kesim abiye elbiseler tercih edebilirsiniz. Uzun abiye elbiseler de sizin için uygun olan nikah elbiseleri olabilir. Bölgesel fazlalıklarınız var ise; kloş abiye elbise ya da midi boy abiye elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Bu hususi günlerinizde nerede olursa olsun, şıklık devamlı sizinle… Siz de Arsi Store ile en şık abiye modellerini keşfedebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com