Sağlık

Fito Krem Nedir Ne İşe Yarar Merak Edilenler

Fito krem, cildin yüzeyine oluşan yaraların iyileşmesi açısından kullanılan etkili kremlerden biridir. Bu krem çoğu zaman ciltte oluşan yara benzer biçimde problemlerde doktorlar tarafınca tercih edilen kremlerin başlangıcında yer almıştır. Şimdi fito krem nedir? Ne işe yarar, fito krem ne için kullanılır sorularını yanıtlamaya çalışacağız. Her insanın yaşamının bir bölümünde kullandığı fito krem hakkında detaylı data için okumaya devam edelim.

 Fito Krem Nedir?

Beyaz renkli yumuşak bir krem olan fito krem, 40 gramlık tüplerde yer almıştır. Reçete ile satılan fito krem, cilt üstünde gösterdiği tesir yardımıyla birçok doktorun yazdığı ilk yara kremleri içinde yer almıştır. İçerisinde altı gram Triticum Vulgare, 0.4 gram etilenglikol monofenil ile acele tesir sağlamaktadır. Antiseptik özelliği yardımıyla yaralarda meydana gelebilecek olan enfeksiyonları engellemektedir. Bu şekilde cildi mikroplardan korurken, yaraların enfeksiyon tutmaması sebebiyle de acele bir halde iyileşmesini sağlar.

 Fito Krem Ne İşe Yarıyor?

Fito krem, çoğu zaman birçok alanda kullanılabilmektedir. Özellikte vücutta meydana gelen yara benzer biçimde hasarların geç iyileşmesi durumlarında fito krem kullanılarak, iyileşmesini sağlar. Bunun haricinde fito kremin kullanım alanlarına şöyleki bir göz atalım.

Sivilce Oluşumunda Kullanılır: Fito krem tertipli bir şekilde sivilceli bölgeye uygulandığında sivilcelerin kolayca yok bulunduğunu söyleyebiliriz. Günlük bir sefer sivilceli bölge temizlendikten sonrasında uygulanmasında sivilceleri yok etmektedir.

Su çiçeği oluşumundan sonraki izleri yok etmek için fito krem ilk kullanılan ve tercih edilen kremlerin başlangıcında gelmektedir.

Fito krem, deri yaralarında, ameliyat sonrası kalıcı izleri yok etmekte en çok tercih edilen kremlerin başlangıcında yer almıştır. Kısacası izlerin kendini yenilemesinde büyük bir destek özelliği taşımaktadır.

Vücudun herhangi bir yerinde yanık olması durumunda fito krem tercih edilebilir.

Dudaklarda oluşan çatlaklar, kurumalarda fito krem etkili olmaktadır. Hafifçe bir halde dudaklara sürüldüğünde kısa sürede çatlakları yok etmektedir.

Cilt lekelerinin giderilmesinde etkin bir krem olma özelliği taşımaktadır.

Ellere tertipli bir şekilde uygulanmış olduğu vakit kısa süre içinde istenen yumuşaklık elde edilebilir.

Çoğu zaman hekim tavsiyesi altında bebeklerde oluşan pişiklerin giderilmesinde destek olmaktadır. Sadece burada doktora başvurulması ehemmiyet arz eder.

 Fito Krem nasıl Kullanılır?

Fito krem sorunlu bölgelere tercihen günde bir ya da iki kez uygulanmaktadır. Yaranın ya da oluşan izin büyüklüğü bakımından bir miktar fito krem bölgeye emdirilerek sürülür. Ameliyat yarası benzer biçimde durumlarda kremin sürüldüğü alanı gazlı bezle kapatmak daha iyi olur. Fito kremin fiyatı nedir? Fito kremin fiyatı zaman içinde değişmektedir fakat genel fiyatı 11.90 TL’dir.

Fito krem hakkında detaylı data almak için Kadinvip.com‘u da inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com