Moda trendler en yeniler Anne Gebelikte Annenin Rejimi {nasıl} Olmalıdır?

Gebelikte Annenin Rejimi {nasıl} Olmalıdır?Gebelikte Annenin Rejimi {nasıl} Olmalıdır?

Hamile bir hanımefendi için İhtiyacı olan günlük enerji miktarı 2200-2500 kalori civarındadır. Hamile bayanlar gün içinde yağ ve şekerli gıdalar üstünde dikkatli olmalı ve birazcık kısıtlı tutmalıdır. protein günlük 60-70gr, demir 25-35mg, kalsiyum 1000mg civarı tüketilmediler. Tüketilecek yağ miktarı günlük 20-30gr şeker miktarı da 15-20 gr geçmemelidir.Hamilelik döneminde hanımda el ve ayaklarda şişlikler(ödem) olursa yiyeceklere tuz konulmamalıdır.

Gebelikte Çocuk İçin Ziyanı dokunan Faktörler Nedir?

 
           Spermin sağlıklı bir bebek olarak gelişebilmesi için hamile kadının bebeğe zarar verecek her türlü etkenden kaçınması gereklidir. Hamileliğin ilk 12 haftasında bebeğin organlarının taslakları oluşur. Bu zamanlarda oluşan ziyanı olan etkenler bebeğe zarar verir. Bebeğe zarar verebilecek etkenleri şu şekilde sıralayabiliriz
  •  Hamilelik esnasında annenin geçirdiği bulaşıcı hastalıklar.
  •  Hamilelik esnasında ilaç kullanımı
  •   Hamilelik esnasında bebeğin radyasyona maruz kalması

 

Çocuğun Anne Karnındaki Durumu Ve Gelişimi

 
Hamilelik süreci averaj 40 hafta kadar sürer. Bu süreç içinde spermin yumurtayı döllemesi ve sonrasında süratli bir gelişme gerçekleşir.  İlk 3 aylık dönem embriyo periyodu olarak adlandırılır. Bu 3aylık dönemde süratli bir gelişme gerçekleşir. Sürecin sonunda bebeğin cinsiyeti de belirginleşir. 3ayın sonunda bebeğin boyu ortalama7-8cm ağırlığı ise 14gr kadardır. 3. Aydan doğuma kadar olan süreye Fetus periyodu denir. Bebek bu zamanda kilo alır ve şişmanlar. Gebelik süresi düzgüsel olarak tamamlandıktan sonrasında ağırlığı averaj olarak 3300kg boyu da 50cm civarında olarak doğar. 28haftasını dolduramayan fetüs bebek dış ortamda ayak uyduramaz. bu süreyi tamamlayıp doğan bebekler dış dünyada yaşayabilmektedir.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.