Genel

Gece İdrar Kaçırma Sebepleri Nedir?

Gece İdrar Kaçırma Sebepleri Nedir?

ece İdrar Kaçırma; Gece idrar kaçırma belli bir yaşlarda istem dışı gerçekleşen bir vakadır. Çoğu zaman 5 yaş üstü çocuklarda haftada yada daha çok yatak ıslatma problemi ortaya çıkmaktadır. 5 yaş öncesi gerçekleşen durumlar gece idrar kaçırma grubuna dahil değildir. Bir çocukta idrar yapma sadece 5 yaşına kadar düzene girer. İlerleyen yaşlarda görülen idrar kaçırma ruhsal bir rahatsızlığın sorunu olabilir. Gece idrar kaçırma erkeklerde kızlara oranla daha çok görülmektedir.

 

           Norojenik gelişmenin gecikmesi; Çocuklarda gövde ve ruh gelişmesinin haricinde nörolojik gelişmede bulunmaktadır. Bebeklerde ve öteki yaş oranlarında idrar yapma istemle yada istem dışı gerçekleşir. Belli bir yaşı geçtikten sonrasında ise idrar kaçırma var ise beyin komut vermiyor anlama gelir.

 

           Uyku Bozuklukları; Uykusu ağır olan çocuklarda idrar kaçırma daha sık görülür. Uykunun ilk zamanlarında görülen idrar kaçırma dolayısıyla uykunun ilk anlarında evlatları hela ihtiyacı için uyandırmalı.

 

           Çevresel ve toplumsal etkisinde bırakır; Ailede baskı gören, ortanca çocuklarda, ailesel sorun yaşayanlarda, anne, babası ayrılmış olan çocuklarda daha sık görülmektedir. Eğitiminde tesir etmiş olduğu bu durumda hela eğitimini sıkı almış çocuklarda da görülebilir.

 

           Ruhsal etkenler; Ruhsal durumlar, aile içi tertipli olmayan ilişkiler, Ani gerçekleşen şok veren vakalar gece idrar kaçırmalarına niçin olabilir.

 

           İdrar yolları iltihapları; Başlıca sebepler içinde yer edinen idrar yollarında olan iltihaplanmalardır. Bu durum erkeklerden daha fazlaca kızlarda görülür. Tedavi ile gece idrar kaçırmanın önüne geçilebilir.

 

           Anatomik bozukluklar; İdrar yollarında olan bozukluklar gece idrar kaçırmaya niçin olabilir. Bir tek gece değil gündüzde idrar kaçırmaya sebep olabilir.

 

           Bel kemiği bozuklukları; Bel kemiğinde olan bozukluklar gece idrar kaçırmaya yol açabilir. Bel kemiğinin ayrı olması durumunda gece idrar kaçırma devamlı devam edebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com