Moda trendler en yeniler Genel Geometrik Makyaj Nedir, {nasıl} Uygulanır?

Geometrik Makyaj Nedir, {nasıl} Uygulanır?Geometrik makyaj ilk başta podyumda mankenlerin kullandığı ondan sonrasında her geçen gün dünya genelinde yaygınlaşan, iddialı makyaj türlerinden biridir. Bilhassa göz çevresine dikkat çeken makyaj, yüzün çeşitli yerlerinde bulunan kusurların kapatılması için fazlasıyla idealidir.

Makyajın fazlaca iddialı olması ve detaylara dikkat çekmesi sebebiyle, gündelik hayatınızda yapmak yerine yalnız hususi geceler için yapmayı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Geometrik Makyaj {nasıl} Yapılır?

Makyajın temeli, göz çevresini ele almaktadır. Göz çevresinde yoğunlaşan makyaj tonları ondan sonrasında kademeli olarak yüzün geneline yayılarak, göz çevresinde oluşan geometrik görüntüleri yüzün tamamına yansıması sağlanmaktadır.

Bu sayede bilhassa uzun yüz yapısına haiz kişilerin, makyaj yardımıyla daha yuvarlak yüz görünümüne yetişmesi sağlanmaktadır.

Makyajın Yapılışı

Öncelikte siyah göz kalemi ile gözlerin değişik noktaları öne çıkarılır. Göz kalemi kullanılırken göz kapağı kenarı yerine, göz kapaklarının üst kısmına odaklanmak suretiyle başlanmaktadır. Eyeliner kullanımı da, bu makyajın daha dikkat çekici olması için önemli makyaj malzemeleri arasındadır.

Kaş ve göz çevresini daha belirgin hale getirmek için yapacağınız makyajın, genel çene yapısını da yuvarlak hale getirmek için emek harcama yapılmalıdır. Her ne kadar kendinizin de yapabileceği bir makyaj çeşidi olsa da, bu işin uzmanları tarafınca yapılması yüz yapınızı olduğundan daha yuvarlak gösterecektir.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.