Moda trendler en yeniler Güzellik Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kati Çözüm

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kati Çözüm


goz cevresi kirisikliklari icin kesin cozum 621649fc58ff8

Güldüğünüzde ya da kaşlarınızı çattığınızda daha belirginleşen ve yaş aldıkça giderek daha fark edilir hale gelen göz çevresi kırışıklıkları, erken yaşlarda görüldüğünde, olduğunuzdan daha yaşlı ve bitkin görünmenize niçin olabilir. Göz çevresi kırışıklıkları, yaşlanmanın naturel bir sonucu şeklinde düşünülse de; güneş ışınları, çevresel faktörler şeklinde pek oldukca etmen de genç görünmenizin önündeki engel olabilir.
Göz Çevresi Kırışıklıkları Niçin Olur?
Vücutta kolajen isminde olan bağ dokusu proteinin üretiminin azalması ile beraber, ciltte kırışıklıklar gelişmeye adım atar. Elastin, cildin sıkılığını korumaya destek olan bir öteki proteindir. Eski hücreler öldüğünde, cilt dokusu yenilenmeye devam ettiğinden yenileri oluşur. Bebeklik ve çocukluk çağlarında cilt yenileme süresi oldukca hızlıdır. Bu süre, yaşla beraber azalmaktadır. Bundan dolayı, vücutta oluşan yarık ve kesikler, ilerleyen yaşlarda daha yavaş bir iyileşme gösterir. Yavaşlayan cilt yenileme süresi ile, kırışıklık ve öteki yaşlanma emareleri de meydana gelmeye adım atar.
-Çevre Kirliliğine Dikkat!
Cilt, vücudun çevre kirliliğinden en fazla etkilenen kısmıdır. Devamlı olarak tozlara, soğuk havaya, sıcak havaya, güneşin zararı olan ışınlarına, radyasyona ve kimyasal maddelere maruz kalmak, cildin daha süratli yaşlanmasına niçin olur. Bu gruba, kullandığınız kozmetik ürünlerdeki kimyasal maddeler de dahildir.

-Susuz Kalmayın
Vücuttaki tüm organların ve dokuların doğru çalışabilmesi için kafi oranda sıvı tüketmeniz önemlidir. Bu durum, vücudu sarıp sarmalayan en büyük organ olan cildimiz için de geçerlidir. Kafi oranda sıvı tüketmediğinizde, cildiniz de rutubet kaybeder ve bu da, yenilenme sürecinin yavaşlamasına niçin olur.
-Kafi ve Dengeli Beslenin
Vitamin ve mineral eksikliği, kafi oranda aminoasit ve lipoproteinler olmadığında, bununla beraber beslenme programına dahil olan işlenmiş yiyeceklerin oranı yüksek oranlara ulaştığında, cilt de bundan negatif etkilenir. Buna bir de şeker tüketimi ve alkol de dahil olduğunda, erken yaşlarda cilt yaşlanma emareleri ile karşılaşabilirsiniz.
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kati Çözüm için cildin yaşlanmasına ve bunun bir sonucu olarak meydana gelen göz çevresi kırışıklıklarına nelerin niçin olabileceğine kısa bir göz attık. Peki, göz çevresi kırışıklıklarını önlemenin ya da oluşumunu mümkün olduğunca ertelemenin yolları nedir? Göz çevresi kırışıklıklarına kati çözüm arıyorsanız, aşağıdaki yöntemlerden size uygun olanı deneyebilirsiniz!

1.Tam Yağlı Süt İle Kompres
Göz çevresi kırışıklıkları {nasıl} geçer?
Yüze ve göz çevresine tam yağlı süte batırılmış pamuk uygulayın ve 10-15 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Sütün etkilerini maksimuma çıkarmak için sütün içine birazcık bal ve birazcık da badem yağı ilave edebilirsiniz. Bu karışımı, tertipli olarak sabah akşam uygulayabilirsiniz.
2. Yumurta İle Göz Çevresi Maskesi
Göz çevresi kırışıklıkları
Yumurta beyazını bir kaseye kırın ve köpürene kadar güzelce çırpın. Ondan sonra, yumurtayı soğuk su ile duruladığınız yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde iyice kuruduğunu hissedene kadar, averaj 15-20 dakika beklemeye alın. Ondan sonra, yüzünüzü cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük formdaki temizleyici ile yıkayıp nemlendiricinizi uygulayın. Bu maskenin etkilerini sezmek için, haftada 2-3 kez tertipli olarak uygulamalısınız.
3. Yeşil Çay ile Bakım
Göz çevresi kırışıklıkları
Yeşil çayı demleyin ve soğutun. Ondan sonra yüzünüzü bu su ile birkaç kez sudan geçirin. Değişik bir alternatif olarak, bir pamuğu yeşil çaya batırıp göz çevrenize yerleştirerek bekletebilirsiniz. Bu uygulama, tertipli kullanımda mükemmel bir yaşlanma karşıtı bakım önerisidir. Tesirini arttırmak için, çayın içine birkaç damla limon suyu da ilave edebilirsiniz.
4. Aloe Vera
Göz çevresi kırışıklıkları
Aloe vera bitkisinin yapraklarını kazıyın ve içinden çıkan sıvıyı direkt göz çevresi kırışıklıklarınıza uygulayın. Sıvının kuruduğunu hissedene kadar beklemeye alın. Isterseniz, cildinizin alerjik bir tepki göstermediğinden eminseniz, aleo verayı bir gece maskesi olarak da kullanabilirsiniz.
5. Hindistan Cevizi Yağı
Göz çevresi kırışıklıkları
Organik Hindistan cevizi yağı, ihtiva ettiği vitamin ve gıda maddeleri ile cildiniz için oldukca faydalıdır. Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kati Çözüm önerilerinde Gece yatağa gitmeden ilkin, Hindistan cevizi yağı ile göz çevrenize hafifçe masaj yapın. Isterseniz, içine 1-2 damla E vitamini yağı da ilave edebilirsiniz.
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Kati Çözümden başka yazılarımızdaki fikirler için Bepanthene Plus Krem Yüze Sürülür Mü? yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz.

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.